Ned15122019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Monaco teškom mukom nakon penala eliminirao drugoligaša

Monaco teškom mukom nakon penala eliminirao drugoligaša

Danijel Subašić plasirao se s Monacom u polufinale Liga kupa, međutim puno teže od očekivanja. Tek nakon izvođenja penala Monaco je eliminirao Sochaux dok je u ranijem susretu Nancy u gostima svladao Nantes...

Odigrana su prva dva susreta četvrtfinala Liga kupa, a u polufinale su prošli Nancy i Monaco. Nancy je na gostovanju kod Nantesa slavio s 2:0 dok je Monaco boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirao drugoligaša Sochaux.

Iako je na papiru imao najlakši zadatak, Monaco se dosta namučio. Sochaux je čak imao vodstvo do 83. minute, ali nije izdržao i gosti su prvo izjednačili, a zatim i nakon jedanaesteraca izborili prolaz.

Poveli su domaćini već u 16. minuti golom napadača s Madagaskara Faneve Andriatsime i tu prednost dugo su držali.

Danijel Subašić kod pogotka nije puno moga, Andriatsima je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora i iako je hrvatski reprezentativac pokušao skratiti kut, domaći napadač pogodio je za vodstvo.

Sve do 83. minute Sochaux je bio u vodstvu, a onda su gosti stigli do poravnanja. Strijelac je bio Joao Moutinho koji je krasnim volejom dočekao odbijenu loptu i neobranjivo je pospremio u mrežu.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Ilaimaharitra je pogodio okvir gola, a u posljednjoj seriji Sao je također bio neprecizan i Monaco ide dalje.

Nancy je u prvom susretu slavio u Nantesu s 2:0 i to golovima već u prvih 45 minuta. U nastavku susreta domaćin je pritisnuo, ali do pogotka nije došao.

Strijelci za prolaz Nancyja bili su Maurice Dale i Joffrey Cuffaut.

Preostale sudionike polufinale dat će dvoboji između Bordeauxa i Guingampa te PSG-a i Metza.