Ned07062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Kad nema Balotellija tu je Plea, Nica drži vrh Francuske

Kad nema Balotellija tu je Plea, Nica drži vrh Francuske

Nogometaši Nice u gostima kod Metza u zanimljivoj su utakmici slavili 4:2 i upisali nova tri boda koji ih drže na četiri boda od prvih pratitelja...

Sjajnu utakmicu odigrali su Metz i Nica, a senzacija prvenstva došla je do sva tri boda unatoč izostanku Marija Balotellija zbog ozljede prepone i tako zadržala prednost od četiri boda ispred Monaca i eventualno PSG-a (ukoliko svladaju Marseille).

U vršku napada umjesto Balotellija igrao je Alessane Plea, strijelac jedinog pogotka u Europskoj ligi protiv Salzburga, pogotka vrijednog tri boda. Francuz je priliku iskoristio i hat-trickom pomogao Nici do pobjede.

Upravo je Plea doveo u vodstvo goste već u 12. minuti, lijepo mu je između dvojice braniča loptu u prostor gurnuo Seri, Plea lijevom nogom matira vratara Didillona. Izjednačio je Mandjeck iz odbijanca nakon što je u začetku akcije prošetao kroz obranu Nice, a Plea iz najstrože kazne vraća vodstvo Nici.

Kada je Diallo poravnao na 2:2 u 69. minuti činilo se da će Nica prosuti bodove, ali Plea se s time nije mirio. U 84. minuti zabija za 3:2, a konačnih 4:2 postavlja Cyprien u sudačkoj nadoknadi.