Uto02062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Novi kiks Lyona kod kuće, Guingamp preokretom do bodova

Novi kiks Lyona kod kuće, Guingamp preokretom do bodova

Nogometaši Lyona poraženi su na svom terenu od Guingampa 1:3 u desetom kolu Ligue 1. Poveo je Lyon, ali trima pogocima u drugom poluvremenu Guingamp je zaslužio pobjedu...

Nakon poraza u Ligi prvaka od desetorice igrača Juventusa Lyon je upisao i prvenstveni poraz na svom travnjaku. Za razliku od dvoboja s Juventusom u kojem je Lyon dominirao, prvenstveni poraz 1:3 od Guingampa u potpunosti su zaslužili.

U prilično izjednačenom prvom dijelu jedan je potez ostao vrijedan pamćenja. Diallo je srušio Gonalonsa u kaznenom prostoru i sudac je opravdano dosudio najstrožu kaznu u 44. minuti. Kazneni udarac sigurno je izveo Lacazette, činilo se da će Lyon opravdati status favorita.

No, gosti iz Guingampa s razlogom su bolje plasirani u prvenstvu. Odigrali su sjajno drugo poluvrijeme i potpuno zasluženo došli do sva tri boda. Nakon loše reakcije Diakhabyja u 46. minuti rezultat poravnava Yannis Salibur, a samo šest minuta kasnije Guingamp vodi. Ponovno nonšalantno reagira obrana Lyona, Guingamp lijepo kombinira, a s pet metara iz voleja finišira Coco.

Konačnih 3:1 postavio je isti igrač u 77. minuti nakon što je u kontri prevario dvojicu Lyonovih igrača i odapeo poluvisoko pokraj nemoćnog Lopesa.

Monaco 6 : 2 Montpellier

Lyon 1 : 3 Guingamp

Angers 0 : 0 Toulouse

Bordeaux 1 : 1 Nancy

Dijon 1 : 0 Lorient

Lille 2 : 1 Bastia

Nantes 1 : 2 Rennes