Pet05062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Montpellier razbio Ajaccio, Bastia minimalnom pobjedom do tri boda protiv Lyona

Montpellier razbio Ajaccio, Bastia minimalnom pobjedom do tri boda protiv Lyona

Nakon sjajnog izdanja Angersa, nastavljeno je 23. kolo Ligue 1, pobjede su upisali: Bastia, Montpellier, Lorient, Guingamp i Nantes...

Bastia – Lyon 1:0

Unatoč dominaciji gostiju, Bastia je uspjela doći do tri važna boda koja ju smještaju u sigurnu sredinu tablice. S druge strane gostima iz Lyona je Europa sve dalja.

Kako smo već spomenuli, Lyon je bio bolji protivnik u današnjoj utakmici i nije zaslužio izgubiti. Ali, kao što je „mali milijun“ puta u nogometu dokazano, bodovi se ne osvajaju dojmom. Domaćini su bili konkretniji i jedini su postigli pogodak na ovoj utakmici. Tri boda Bastiji donio je Brandao pogotkom u 69. minuti.

GFC Ajaccio – Montpellier 0:4

Ajaccio nije domaću utakmicu u prvenstvu izgubio još od 13. rujna prošle godine, ali je zato večeras Montpellier naplatio dugove svih koji nisu uzeli bod(ove) kod Ajaccia. Gosti su slavili s velikih 0:4.

U utakmici koja je mnogo značila i jednima i drugima, gosti su ostavili puno bolji dojam. Iako je domaćin imao „jalovu“ inicijativu, Montpellier je lagano postizao pogotke i osigurao tri važna boda u borbi za ostanak. Utakmica je bila riješena još u prvom dijelu, kada su gosti preko Yatabarea i Martina otišli na odmor s 2:0.

U drugom dijelu smo gledali istu priču, Ajaccio jači na lopti i posjedu, ali bez udarca u okvir vratiju. S druge strane, Dabo zabija u 52. i 57. minuti za velikih 4:0.

Lorient – Remis 2:0

Lorient je raširenih ruku dočekao Remis, koji još uvijek ne zna za pobjedu u 2016., i morat će što prije početi skupljati bodove kako se ne bi vratili u drugu ligu. Večeras je domaćin slavio s 2:0.

Iako smo gledali ravnopravnu utakmicu na Stade du Moustoiru, domaćin je bio ubojitiji pred vratima Remisa. Točnije, ubojit je bio Toure, koji je postigao dva pogotka, po jedan u svakom dijelu za tri boda Lorienta.

Toulouse – Guingamp 1:2

Toulouse je dočekao Guingamp nadajući se uhvatiti bod(ove) kako bi pobjegli iz „crvene zone“, nažalost po domaćine u tome nisu uspjeli. Gosti pobjedom 2:1 odnose sva tri boda i lagano bježe prema sredini.

Toulouse je kao i glavnina momčadi koje su danas ostale bez bodova bila bolja momčad na terenu, iako su gosti poveli u 12. minuti preko Sankharea. U drugom dijelu, Ben Yedder realizira kazneni udarac za 1:1. Samo 10 minuta nakon izjednačenja, gosti ponovno dolaze u vodstvo, strijelac je bio Briand. Domaćin je imao sjajnu priliku izjednačiti u posljednjoj minuti, ali Ben Yedder nije bio po drugi puta siguran s „bijele točke“.

Troyes – Nantes 0:1

U studenom prošle godine igrači Nantesa su pognute glave napustili Kneževinu Monaco, od tada 10 utakmica „kanarinci“ ne znaju za poraz. Tako je bilo i večeras. Nantes je slavio kod Troyesa 1:0.

Iako je domaćin odigrao dobru utakmicu i svojom predstavom zaslužio u najmanju ruku bod, gosti odnose sav plijen. Kako smo već rekli, u konačnici se samo pogoci broje. Nantes je postigao jedan, strijelac je bio Gillet, a vratar Riou je sačuvao svoju mrežu netaknutom, za tri nova boda „žuto – zelenih“.