Pet05062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Subašić primio tri komada za uvjerljiv poraz Monaca

Subašić primio tri komada za uvjerljiv poraz Monaca

U derbiju kola i direktnoj borbi za drugo mjesto, Monaco naših Subašića i Pašalića, izgubio je kod Angersa 3:0...

Nakon tri poraza u posljednja četiri susreta, Angers, iznenađenje prvenstva vratio se na pobjedničke staze. Danas su savladali direktne konkurente za Ligu prvaka, Monaco, s glatkih 3:0.

Derbi 23. kola francuskog prvenstva započeo je u mirnom tonu i ritmu. Gosti su zagospodarili terenom preko posjeda lopte, ali nisu pretjerano prijetili vratima Angersa. Iznenađenje prvenstva je to iskoristilo, taktički su prepustili posjed Monacu i prijetili iz kontri i polukontri. Iako su u prvom dijelu imali nekoliko udaraca u okvir vrata Danijela Subašića samo je jedan pronašao put do mreže. U 19. minuti N'Doye zabija za 1:0. I kada se činilo kako će Subašić na odmor s jedim pogotkom u mreži N'Doye zabija i drugi, samo minutu prije isteka prvih 45 minuta.

Angers je potpuno zasluženo vodio s velikih 2:0 nakon prvog dijela susreta. Ni nakon odmora gosti nisu uspjeli pronaći ritam u svojoj igri i zaprijetiti Angersu. Domaćin je to iskoristio i povećao svoju prednost na 3:0. Yattaraje pogotkom u 55. minuti zapečatio sudbinu gostiju. Do kraja susreta domaćini su rutinski zadržali svoju prednost i primaknuli se Monacu na zaostatak od samo dva boda.

Subašić je odradio cijelu utakmicu na vratima Monaca, dok je Mario Pašalić u igru ušao u 74. minuti.