Pet05062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga GFC Ajaccio nastavlja sjajnu seriju; Ibrahimović spasio PSG u posljednjoj minuti

GFC Ajaccio nastavlja sjajnu seriju; Ibrahimović spasio PSG u posljednjoj minuti

S današnjih šest utakmica započela je šesnaestina finala Kupa Francuske, prolazak su ostvarili: GFC Ajaccio, Bourg Peronnas, Bordeaux, PSG, Sochaux i Sarre Union...

Devetu utakmicu u nizu, u svim natjecanjima, GFC Ajaccio ostaje neporažen. Iako su u sezonu ušli kako i priliči donedavnom drugoligašu, danas GFC Ajaccio izgleda odlično. Guingamp je ujedno i posljednji klub koji je savladao GFC Ajaccio, i to nakon produžetka u Liga kupu. Danas su se domaćini osvetili i to u velikom stilu. Boutaib je utrpao hat – trick za uvjerljivih 3:0.

Rennes je u šesnaestini finala kupa dočekao drugoligaša Bourg Peronnas. Domaćine u posljednje vrijeme karakterizira velik broj pogodaka na utakmicama, a to smo vidjeli i večeras. Iako ne onako kako su navijači Rennesa očekivali. Poveo je Rennes pogotkom Moreire, čak i otišao na odmor s tom prednošću, ali su u drugom dijelu doživjeli potop. Gosti su postigli tri pogotka za prvoklasno iznenađenje. Begue, Boussaha i Sane osigurali su Borugu preokret i plasman među 16 najboljih.

Dvoboj prvoligaša Angersa i Bordeauxa otišao je na stranu gostujućeg sastava. „Žirondinci“ su poveli na izmaku prvog dijela, u sudačkoj nadoknadi zabio je Jussie. Nakon odmora, gosti povećavaju svoju prednost preko Crivellija. Angers je pokušao doći do izjednačenja i produžetaka, ali uspjeli su samo umanjiti poraz pogotkom Ketkeophomphonea.

Bastia je dočekala drugoligaša iz Sochauxa i poput Rennesa ostala bez plasmana u osminu finala. Bastia je za razliku od Rennesa ispala na puno dramatičniji način. Gosti su poveli u 27. minuti preko Teikeua, a Bastia je poravnala do odmora pogotkom Kamana. Odlučujući pogodak nismo vidjeli sve do sudačke nadoknade, kada u 92. Caceres zabija za 2:1 i prolazak Sochauxa.

Niželigaš Sarre Union također je priredio iznenađenje. Sarre Union slavio je 1:0 protiv drugoligaša Niorta i tako osigurao plasman u osminu finala. Pogodak vrijedan prolaska, u posljednjoj minuti utakmice, zabio je Schermann.

U posljednjoj utakmici današnjeg rasporeda šesnaestine finala Kupa Francuske, PSG je teže od očekivanog savladao Toulouse. Gosti su čak i vodili nakon prvih 45 minuta, ali to vodstvo nisu uspjeli sačuvati. Toulouse je poveo pogotkom Moubandjea, ali su domaćini izjednačili preko Luiza. Konačni preokret i pobjedu PSG-u donio je Ibrahimović pogotkom iz kaznenog udarca u 89. minuti.