Uto02062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga PSG bez Ibrahimovića teško protiv Lyona, u polufinalu još Toulouse i Lille

PSG bez Ibrahimovića teško protiv Lyona, u polufinalu još Toulouse i Lille

U današnjim četvrtfinalima francuskog Liga kupa doznali smo i preostala tri polufinalista nakon što je jučer Bordeaux osigurao svoje mjesto.

PSG nije dozvolio iznenađenje Lyonu, dok su Toulouse i Lille svoje prolaske tražili nakon isteka regularnih 90 minuta utakmice...

Laurent Blanc bez glavnih igrača ipak prošao dalje
Paris Saint Germain - Lyon 2:1

PSG je s rotiranom momčadi protiv Lyona tražio prolazak u polufinale. Ibrahimović i Di Maria su ostali na klupi, a domaći su prolazak osigurali 17. minuta prije kraja utakmice.

Početak utakmice protekao je u odmjeravanju snaga ponajviše zbog činjenice da su se domaći igrači malo tražili po terenu obzirom na promjene u sastavu. Nakon 15-ak minuta PSG je krenuo agresivnije i u 17. minuti bilo je 1:0. Bila je to konfuzna akcija koju je započeo Lavezzi da bi potom Rabiot spasio loptu na gol-aut liniji i nakon nekoliko pokušaja iz blizine i odbijanaca ugurao loptu u mrežu.
Utakmica se potom opet umrtvila, a nakon nekoliko manjih prilika gosti su u 42. minuti preko Tolissa došli do poravnanja rezultata. Strijelac je prsima primio loptu na sedam-osam metara malo iskosa i proparao mrežu silovitim udarcem.

Početak drugog dijela bio je sličan početku utakmice i PSG je počeo vršiti nešto veći pritisak istekom 60. minute utakmice, a pogotovo ulaskom Di Marije u 65. minuti utakmice.
Pogodak za prolazak dalje postigao je Lucas Moura nakon što je loptu na svojoj polovici osvojio Di Maria i potom povukao kontru pretrčavši 60-ak metara te potom na drugoj strani kaznenog prostora odlično poslužio strijelca.

Do kraja utakmice Lyon se u potpunosti otvorio i pokušao doći do izjednačenja, ali rezultat se više nije mijenjao.

Toulouse nakon produžetaka zasluženo prošao Marseille
Toulouse – Marseille 2:1

Domaći sastav bio je bolja momčad na terenu od početka utakmice te je zasluženo vodstvo došlo u 25. minuti. Bila je to lijepa akcija po lijevoj strani koju je udarcem s desetak metara malo iskosa završio Ben Yedder. Vodstvo ipak nije dugo trajalo i samo dvije minute kasnije Marseille je izjednačio. N'Koudou je dobio previše prostora te je udarcem s ruba šesnaesterca od stative poslao loptu u mrežu.
Do kraja prvog dijela obje momčadi su mogle doći do novog pogotka, ali vratari Ahamada i Pele su čuvali svoja vrata.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto slabiji ritam i većinu utakmice gledali smo borbu na sredini terena s tek ponekom poluprilikom. Kako se bližio kraj utakmice tako su momčadi više mislile na čuvanje svog gola nego na ugrožavanje protivničkog.

Nakon regularnih 90 minuta utakmice je otišla u produžetke. U devetoj minuti prvog produžetka Toulouse je došao do pobjedničkog pogotka. Džoker s klupe koji je na teren ušao u 76. minuti, Martin Braithwaite prvo je pobjegao gostujućoj obrani, a potom minijaturom u kaznenom prostoru prošao dva braniča i poslao loptu golmanu kroz noge.

Gosti prošli na penale
Guingamp – Lille 0:0 (2:4)p

Igrači Guingampa imali su inicijativu i terensku nadmoć u prvom poluvremenu koju nisu uspjeli konkretizirati.
Početkom drugog poluvremena u dva navrata su domaći mogli doći do vodstva, da bi tek nakon sat vremena igre Lille pokazao znakove života. Od tog trenutka Lille je bio bolja momčad na terenu do kraja 90 minuta nakon čega se krenulo u produžetke.

Guingamp je ponovo bolje igrao u produžecima, ali domaći igrači nisu uspjeli doći do toliko željenog pogotka.

U konačnom raspletu igrači Lillea bili su bolji u izvođenju udaraca s bijele točke te s ukupnih 4:2 prošli u polufinale.