Uto02062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Angers pobjedom zasjeo na drugo mjesto; Lyon se vratio u borbu za Ligu prvaka

Angers pobjedom zasjeo na drugo mjesto; Lyon se vratio u borbu za Ligu prvaka

Nastavak 20. kola francuske lige donio je nekoliko zanimljivih utakmica, a pobjede su ostvarili Angers, Lyon, Toulouse i Bordeaux. Preostale dvije utakmice završile su bez pobjednika.

Lyon – Troyes 4:1

Iako rezultat sugerira laku pobjedu domaćina, 20 minuta prije kraja nije izgledalo tako. Poveo je Lyon rano pogotkom Lacazetta u 18. minuti, ali to je bilo sve što smo vidjeli od „lavova“ u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu Lyon je bio bolja momčad, ali ni gosti nisu bili bez prilika te u 67. minuti preko Camusa dolaze do izjednačenja. Taj pogodak je probudio domaćine koji s tri uzastopna pogotka osiguravaju tri boda koja ih vraćaju u lov na Ligu prvaka. Strijelci su bili Ghezzal, Ferri i Beauvue za konačnih 4:1.

Angers – Caen 2:0

Najugodnije iznenađenje francuskog prvenstva nastavlja s odličnim partijama. U neočekivanom derbiju kola Angers je savladao Caen. U čvrstoj utakmici s malo prigoda, domaćini su poveli pogotkom Capella u 41. minuti. Potvrdu pobjede Angersu je donio Ketkeophomphone pogotkom u 75. minuti za konačnih 2:0.

Monaco – GFC Ajaccio 2:2

Monaco nije dopustio potpuno iznenađenje na svom terenu te su uspjeli spasiti bod nakon teške situacije u prvom dijelu.

Odličnu utakmicu odigrali su gosti, pogotovo u prvih 45 minuta te su popuno zasluženo otišli na odmor s dva gola prednosti. Strijelci za goste su bili Boutaib i Tshibumbu. U drugom dijelu Monaco se budi, preko Fabinha koji je bio siguran realizator kaznenog udarca, smanjuju rezultat na 1:2. Domaćini nastavljaju s napadima, a oni su urodili plodom u 74. minuti kada Monaco dolazi do izjednačenja pogotkom Carvalha.

Danijel Subašić branio je 90 minuta, a Mario Pašalić je utakmicu odgledao s klupe za pričuvne igrače.

Montpellier – Bordeaux 0:1

Bordeaux je u potpunosti nadigrao Montpellier i zasluženo odnosi sva tri boda s teškog gostovanja. Strijelac pogotka vrijednog tri boda za goste bio je Diabate u ranoj 16. minuti. Domaćini su pred sam kraj konačno zaprijetili, ali nisu uspjeli savladati Carrassa koji je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Remis – Toulouse 1:3

Važan dvoboj dna tablice otišao je na stranu gostiju nakon velikog preokreta. Domaćini su otišli na odmor s prednošću 1:0, pogotkom Deavauxa. U drugom dijelu gosti ubacuju u brzinu više i s dva pogotka Ben Yeddera dolaze do preokreta. Nakon crvenog kartona Remisovog Deavauxa, Toulouse pogotkom u posljednjoj minuti potvrđuje svoju pobjedu.

Rennes – Lorient 2:2

Rennes i Lorient odigrali su utakmicu kola, barem se tako činilo nakon prvih 45 minuta u kojima je palo čak četiri pogotka. Gosti su poveli nakon što je autogol postigao Diagne, a vodstvo Lorienta je povećao Waris. Domaćini su odgovorili u stilu, preko Dembelea i Boge dolaze do izjednačenja prije odmora.

Zbog jalovog drugog poluvremena Rennes i Lorient ostat će bez epiteta najbolje utakmice sezone. Do kraja nismo vidjeli ništa od ove dvije momčadi te obje mogu biti zadovoljne bodom.