Čet22082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Montpellier iznenadio Lyon i u gostima upisao veliku pobjedu

Montpellier iznenadio Lyon i u gostima upisao veliku pobjedu

Lyon i Montpellier otvorili su nogometni vikend u Francuskoj, a ovog puta slavio je Montpellier i kući ponio sva tri boda. Lavovi su loše startali, upisali autogol i olakšali Montpellieru put do pobjede.

Drugoplasirani Lyon ugrozio je svoju poziciju na ljestvici francuskog prvenstva. Porazom od 2:4 pružio je priliku Caenu da ga nakon ovog vikenda zamijeni na drugom mjestu.

Montpellier je u gostima poveo već u osmoj minuti, ali zahvaljujući autogolu Gonalonsa, a samo tri minute kasnije gosti su povećali vodstvo iz kontre preko Ninge, koji je pronašao rupu u obrani domaće momčadi.

Prednost gostiju uspio je smanjiti Lacazette u 14. minuti nakon udarca iz kuta, ali do poravnanja rezultata nije došlo. Napetost se smanjila nakon prva tri gola pa su momčadi do kraja poluvremena igrale mirnije.

U nastavku je Montpellier još dva puta tresao Lopesovu mrežu. U 48. minuti strijelac je ponovno bio Ninge. Četvrti je, pak, pogodak za goste pao u 80. minuti, a na listu strijelaca upisao se i Camara.

Lyon je uspio smanjiti zaostatak i postaviti konačnih 2:4. Precizan je bio Ghezzal četiri minute nakon Camare i zatresao Pionnierovu mrežu. Marseille se ovom pobjedom približio sredini tablice i sada broji 18 bodova.