Čet22082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Caen pobjedom protiv Guingampa zasjeo na drugo mjesto Ligue 1

Caen pobjedom protiv Guingampa zasjeo na drugo mjesto Ligue 1

Nogometaši Caena svladali su na svom stadionu Guingamp s 2:1 u utakmici 13. kola francuskog prvenstva te su se privremeno probili na drugo mjesto s 24 boda, ali još uvijek imaju velikih 11 bodova zaostatka za nedodirljivim PSG-om koji je u subotu s 5-0 isprašio Toulouse.

Caen su do pobjede svojim pogocima doveli Feret (62.) i Delort (71.). Gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak preko Levequea (85.), ali ne i oteti bod momčadi koja u 13 utakmica nijednom nije odigrala neodlučeno. Caen je osam puta izlazi kao pobjednik, pet puta gubio, a ovom je pobjedom prekinuo niz od dva poraza.

Jedina momčad koja je bila bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone bio je Troyes. U 13. kolu upisali su još jedan poraz. Lorient je s uvjerljivih 4:1 svladao glavnog kandidata za preseljenje u niži rang. Moukandjo (58., 90.-11m) bio je dvostruki strijelac za domaću momčad koju je do vodstva doveo Jeannot (33.), a dvostruki strijelac bio je i asistent kod pogotka Ndonga (78.) za 3:1. Jedini pogodak za Troyes s bijele točke je postigao Nivet (62.).

Montpellier je u posljednji trenutak došao do sva tri boda na svom terenu protiv Nantesa. Roussillon je u 12. minuti pogodio za 1:0, izjednačio je Bammou u 63. minuti. Sva tri boda Montpellieru donio je Hilton u 90. minuti.

Bastia je pogotkom Danica (73.) došla do vodstva na gostovanju Lilleu. U 82. minuti domaći su zbog isključenja Boufala ostali s desetoricom na terenu, ali su uspjeli spasiti bod. Za konačnih 1:1 strijelac u 87. minuti bio je Sidibe.

Važnu gostujuću pobjedu ostvario je Ajaccio u Reimsu. Boutaib (34.) i Zoua (71.) bili su strijelci za goste, a nadu domaćima u preokret donio je Kyei (77.). No, svi njihovi pokušaji da dođu barem do izjednačenja ostali su bez uspjeha.

U nedjelju su na rasporedu preostale tri utakmice 13. kola u kojima se sastaju: Marseille - Nice, Bordeaux - Monaco i Lyon - St. Etienne.