Uto20082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Nice nastavila pobjednički niz i u gostima bez problema svladala Rennes

Nice nastavila pobjednički niz i u gostima bez problema svladala Rennes

Deseto kolo Ligue 1 završilo je u susretom Rennesa i Nice u kojem je četvrtu uzastopnu pobjedu uzela Nice i s devetog mjesta na ljestvici francuskog prvenstva skočila na peto upisavši četiri pogotka.

Momčad Nice u posljednja četiri kola igra odlično. Nakon što je svladala Saint Etienne, Bordeaux i Bastiju, s četiri pogotka u mreži ispratila je i Rennes. U te četiri utakmice protivničku su mrežu tresli čak 17 puta dok se njihova tresla svega četiri puta.

Domaćini su poveli već u 14. minuti kada je na ubačaj Mallmanna Bodmer prevario domaćeg vratara i loptu poslao u gol. Drugi pogodak čekao se sve do 53. minute kada je Ben Arfa postigao svoj sedmi gol u Ligue 1 i potvrdio svoje mjesto u elitnom društvu najboljih strijelaca francuske lige u novoj sezoni.

No, ni to nije bilo sve od predstave koju je Nica priredila u gostima. Na 0:3 otišla je u 75. minuti, kada se Germainova lopta odbila od vratara, a pokupio ju je Traore koji je povećao vodstvo. Pet minuta kasnije 0:4 postavio je Benrahma, da bi vodstvo smanjio Grosicki u 88. minuti.

U ostalim utakmicama, Bordeaux i Montpellier odigrali su bez pogodaka,

dok su Marseille i Lille podijelili bodove rezultatom 1:1. Pogodak za domaću momčad postigao je Batshuayi i, zajedno s Ben Arfom, ostao među najboljim strijelcima sa sedam pogodaka. Za goste je mrežu zatresao Moukandjo.