Uto20082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Monaco poražen na domaćem terenu, Marseille izvukao bod nakon prekida

Monaco poražen na domaćem terenu, Marseille izvukao bod nakon prekida

U posljednjim utakmicama šestog kola francuske Ligue 1, Monaco je izgubio na domaćem terenu protiv Lorienta.

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić primio je tri pogotka, a Pašalić nije konkurirao za utakmicu. Susret između Marseillea i Lyona je, pak, nakratko prekinut zbog baklji na terenu.

Lorient je već u prvih 18 minuta dva puta tresao Subašićevu mrežu i onda dopustio da se Monaco vrati u igru i poravna rezultat. No, ipak su izvukli tri boda preko Moukandje, koji je u igru ušao u 42. minuti, a u 59. zabio za drugu pobjedu u povijesti međusobnih susreta.

Poveli su pogotkom Ndonga u 12. minuti, vodstvo je povećao Jeannot šest minuta kasnije, da bi već u 21. minuti Monaco smanjio vodstvo preko Tourea, a u 47. i poravnao rezultat pogotkom Lemara. Trener Ripoll rješenje je pak pronašao u Moukandji, koji je postavio konačnih 2:3.

Susret Marseillea i Lyona je nakratko prekinut kod rezultata 0:1 u 61. minuti zbog baklji na terenu. Igrači su morali napustiti travnjak, no ubrzo je sve dovedeno u red pa se susret mogao nastaviti, Marseille je izjednačio nekoliko minuta nakon nastavka igre.

Poveli su gosti iz Lyona u 25. minuti. Zbog prekršaja Mandande na Lacazetteu sudac je pokazao na udarac s bijele točke, a precizan je bio Lacazette i odveo goste u minimalnu prednost. Krajem prvog dijela Marseille je ostao s igračem manje, a igru je, zbog prekršaja na Valbueni, napustio Alessandrini.

U 68. minuti, s igračem manje, domaća momčad došla je do poravnanja. Strijelac je bio Rekik.

U ostalim utakmicama Bordeaux je na domaćem terenu podijelio bodove u susretu s Toulouseom. Poveli su gosti u 23. minuti pogotkom Regattina, koji je mrežu zatresao na ubačaj Somalie. Zatim je Trejo dobio crveni karton, što je išlo u prilog domaćinima, koji su izjednačili u 89. minuti preko Crivellija.

Saint Etienne je, pak, lakoćom pobijedio Nantes i upisao 2:0. Prvi strijelac bio je Bemba, koji je na asistenciju Pogbe odveo domaću momčad do vodstva, da bi u 47. minuti Berić podebljao vodstvo za konačnih 2:0.