Pon21102019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Caen iznenadio Lyon, PSG se bliži novom naslovu prvaka

Caen iznenadio Lyon, PSG se bliži novom naslovu prvaka

Lyon je porazom od Caena olakšao put Paris Saint Germainu do osvajanja naslova prvaka. U gostima su izgubili rezultatom 3:0, a junak domaćina bio je Benezet koji je dva puta u kratkom vremenu tresao protivničku mrežu.

U posljednjih pet utakmica Lyon je tri puta upisao pobjedu i jednu neriješenu utakmicu te je stalno bio za petama Parižanima. Sad je situacija drugačija, a Lavovi su ove sezone, čini se, ostali bez ijednoga naslova.

Caen je poveo krajem prvog dijela. Precizan je u 41. minuti bio Benezet i odveo domaćine u minimalnu prednost poslavši loptu u gol iz neposredne blizine. Vodstvo su povećali tri minute kasnije, a strijelac je ponovno bio Benezet. Pucao je prema vratima, pogodio stativu, a lopta se od vratnice odbila u desnu stranu gola.

Dvije sjajne prilike prokockao je Lyon u drugom poluvremenu. Prvo je Fekir u 72. minuti loše pucao iz blizine pa je Vercoutre obranio loptu, a četiri minute kasnije pokušao je i Yattara. Golman je ponovno odlično obranio i sačuvao Caenovu mrežu.

Konačnih 3:0 domaćini su postavili u 85. minuti. Na ubačaj Lemara, Privat je loptu lijepo poslao u prazan gol. Caen je tako nakon četiri utakmice upisao pobjedu i kod kuće ostavio sva tri boda, koja će im pomoći da ulove sredinu tablice francuske Prve lige kroz posljednja dva susreta.

U ostalim utakmicama, Bordeaux je na domaćem travnjaku svladao Nantes rezultatom 2:1. Poveli su gosti u 15. minuti preko jedanaesterca, a precizan je bio Veretout. No, to nije pokolebalo domaćine koji su u 20. minuti izjednačili, a u 69. minuti otišli na 2:1. Oba pogotka postigao je Rolan.

Evian i Reims odigrali su 2:3. Za Evian su pogađali Sunu i Duhamel, a za protivnički Reims dvostruki strijelac bio je N'Gog i Moukandjo.

Lorient je u gostima svladao Metz s velikih 4:0, a pogađali su Mostefa, Philippoteaux, Kone i Ayew. Bastia je pak unatoč igraču manje uspjela pobijediti Rennes rezultatom 1:0. Kamano je pocrvenio u 43. minuti i osudio ostatak momčadi na deset igrača u drugom dijelu susreta.

Rennes je tada imao priliku u 67. minuti s bijele točke, ali neprecizan je bio N'Tep. Kaznila ih je Bastia i u 78. minuti Danic je pogodio za 0:1.

Toulouse je u susretu s Lilleom izašao kao pobjednik, a konačan rezultat na semaforu bio je 3:2. Prvi je za Lille pogodio Roux, zatim je izjednačio Ben Yedder,a u 60. minuti Boufal je pogodio za 1:2. Ubacili su tada domaćini pred kraj utakmice u višu brzinu i u 81. i 83. minuti postavili konačnih 3:2. Strijelci su bili Trejo i Braithwaite.