Pon21102019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga PSG ponovno prestigao Lyon u borbi za naslov prvaka

PSG ponovno prestigao Lyon u borbi za naslov prvaka

Paris Saint Germain novom pobjedom protiv Nantesa ponovno je zasjeo na vrh tablice Ligue 1. Rezultatom 0:2 i petom pobjedom u nizu ostavili su Lyon sa tri boda iza sebe.

Do kraja prvenstva ima još tri kola, a u nadolazećim utakmicama pritiska neće nedostajati.

Parižani se u posljednjim susretima sve više približavaju obrani prošlogodišnjeg naslova prvaka, a Laurent Blanc ni u ovom susretu protiv načelno slabije ekipe nije ništa prepustio sudbini. U napad je stavio trojac Pastore, Ibrahimović, Cavani.

Pokazalo se to ponovno punim pogotkom već u trećoj minuti kada je Cavani odveo PSG do minimalne prednosti. Urugvajac je na asistenciju van der Wiela opalio s ruba peterca, a lopta se od lijeve stative odbila u gol.

Drugi pogodak pao je u 31. minuti kada je Ibrahimović lijepo namjestio Matuidiju. Švedski reprezentativac poslao je loptu prema golu, a pokupio ju je Matuidi i s ruba šesnaesterca pucao po sredini gola. Rezultat je ostao isti do kraja utakmice, a PSG je kući ponio sva tri boda.

Monaco je pak poslijepodne svladao Toulouse s visokih 4:1, a susret su obje momčadi privele s igračem manje. Momčad iz Kneževine ovom je pobjedom pobjegla Marseillu na pet bodova prednosti u borbi za treće mjesto u Ligue 1.

Poveli su domaćini već u devetoj minuti pogotkom Silve. Pucao je iz šesnaesterca u desnu stranu mreže. Gosti su izjednačili u 26. minuti kada je Braithwaite loptu poslao Subašiću kroz noge.

Monaco se kasnije razigrao i do kraja susreta još tri puta punio mrežu Toulousa. Pogodak za 2:1 uslijedio je u prvoj minuti nadoknade nakon prvog poluvremena. Trejo je napravio prekršaj na domaćem igraču, a sudac se odlučio za udarac s bijele točke. Precizan je bio Martial i opalio po sredini gola.

Na 3:1 otišli su u 56. minuti. Moutinho je bio najviši u skoku i na ubačaj Raggija poslao glavom loptu u gol. Konačnih 4:1 domaćini su postavili u 92. minuti susreta. Germain je na asistenciju Moutinha zatresao mrežu i podebljao vodstvo momčadi iz Kneževine.

Oba crvena kartona pala su u 80. minuti, a put svlačionice morali su Kana-Biyik i Dirar zbog nesportskog ponašanja.

Pobjedu na domaćem terenu upisao je i Lille pobijedivši Lens rezultatom 3:1. Prvo je mrežu zatresao gostujući Chavarria i svojoj momčadi osigurao minimalnu prednost. Izjednačio je tada Boufal s bijele točke u 41. minuti, a u 74. minuti Sidibe je pogodio za vodstvo domaćina. Treći pogodak za Lille postigao je Origi u 93. minuti.