Pon21102019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Lyon opet sustigao PSG, Saint Etienne posrnuo

Lyon opet sustigao PSG, Saint Etienne posrnuo

Lyon je nastavio niz bez poraza novom pobjedom nad Evianom i tri kola prije kraja sezone vodi napetu borbu s Paris Saint Germainom za naslov prvaka.

Na domaćem travnjaku svladali su momčad sa začelja tablice Ligue 1 sa 2:0.

Domaćini su već u ranoj fazi utakmice najavili kako je osvajanje sva tri boda imperativ u ovoj utakmici. Do prvog pogotka odigrali su nekoliko dobrih akcija, dok su gosti stvorili samo jednu opasniju akciju i to u 12. minuti.

Lavovi su mrežu zatresli prvi puta u 20. minuti. Grenier je izveo slobodan udarac ispred kaznenog prostora i uputio sjajnu loptu prema protivničkim vratima. Leroy nije mogao puno učiniti kod ovakve oštre lopte.

Nastavili su tada i dalje pritiskati goste što je dovelo do opasne igre Nounkea na Tolissu zbog čega su domaćini imali pravo na udarac s bijele točke u 38. minuti. Zadatak je pripao Lacazettu koji je snažno opalio pod vratnicu po sredini gola.

U drugom dijelu susreta Evian je i dalje bio nemoćan. U 52. minuti umalo je bio upisan i pokušaj N'Jiea koji je zatresao mrežu, ali pomoćni sudac svirao je zaleđe. Do kraja utakmice Evian se uspio obraniti i ne primiti još pogodaka pa je konačan rezultat bio 2:0 u korist Lyona.

U ostalim utakmicama francuske Ligue 1, Bastia je na domaćem terenu svladala Saint Etienne rezultatom 1:0. Jedini pogodak za domaćine postigao je Ayite u 84. minuti. Guingamp je pak s 2:0 završio utakmicu protiv Reimsa, a precizan je prvo s bijele točke bio Beauvue u 62. minuti. Konačnih 2:0 postavio je Mandanne u posljednjoj, 94. minuti susreta.

Lorient i Bordeaux odigrali su 0:0,

a istim su rezultatom susret završili i Montpellier i Rennes. Zanimljiv je u tom susretu crveni karton kojeg je dobio Hilton u posljednjoj minuti.

Nica i Caen su isto podijelili bodove, ali rezultat je bio 1:1. Strijelac je za domaćine bio Eduardo, a za goste Benezet.