Sub14122019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Hat-trick Harryja Kanea, Bilić i bez Payeta do uvjerljive pobjede protiv Palacea

Hat-trick Harryja Kanea, Bilić i bez Payeta do uvjerljive pobjede protiv Palacea

U subotu je u ranijem terminu odigrano sedam susreta u kojima su strijelci bili i više nego raspoloženi, postignuto je ukupno 19 pogodaka.

Tottenham je uz hat-trick Harryja Kanea s 4:0 svladao west Bromwich, a identičnim rezultatom Arsenal je slavio protiv Swanseaja. Po tri gola u protivničke mreže spremili su Hull Bournemouthu, Stoke Sunderlandu i West Ham Crystal Palaceu, jedini susret na kojem su mreže mirovale bio je onaj između Watforda i Middlesbrougha...

Tottenham - West Bromwich Albion 4:0

Pravi je užitak ove sezone gledati prezentacije Spursa, a jedna od takvih bila je i današnja protiv West Bromwich Albiona u kojoj su domaći uz tri pogotka Harryja Kanea s uvjerljivih 4:0 slavili protiv west Bromwich Albiona i barem privremeno zasjeli na drugo mjesto Premiershipa.

Spursi su izjednačili klupski rekord od šest uzastopnih pobjeda u prvenstvu uz impresivnu predstavu na White Hart Laneu. Za ilustraciju domaći su u prvom poluvremenu imali deset udaraca prema golu uz posjed lopte 78%, velika dominacija.

Reprezentativac Engleske Kane bio je konstantna opasnost po protivnička vrata, a svoju golijadu započeo je već u 12. minuti kada je nakon dodavanja Eriksena nogom zakucao u gornji lijevi kut. Kaneovo slavlje malo je poremetio Gareth McAuley koji je pokušao blokirati udarac Eriksena, ali na njegovu veliku žalost lopta je nakon bloka završila autogolom za vodstvo Spursa 2:0.

Koliko je Kane ubitačan napadač najbolje je dokazao sa svoja nova dva pogotka, prvo je u 77. minuti zabio nogom nakon dodavanja Kylea Walkera, a samo pet minuta kasnije ponovio je to na dodavanje Delea Allija. Uvjerljiva predstava uz visoku pobjedu koja je Spurse iznjedrila kao jednu od najvećih prijetnji šampionskim ambicijama sa Stamford Bridgea.

Hull - Bournemouth 3:1

Novi trener Hulla, Marco Silva sjajno je započeo svoju epizodu na klupi s uvjerljivom igrom i pobjedom nad Bournemouthom, pobjedom koja je domaće napokon odlijepila s posljednje prvenstvene pozicije.

Junak susreta svakako je bio Abel Hernandez koji je s dva pogotka u 32. i 50. minuti preokrenuo rano vodstvo gostiju nakon što je već u trećoj minuti Stanislas bio precizan s bijele točke.

Sva nadanja u pozitivan rezultat gostima je uništio Tyrone Mings svojim autogolom u 62. minuti. S ova tri pogotka u mreži gosti su primili njih ukupno devet u posljednja tri nastupa i nakon desetog poraza u prvenstvu skliznuli na 11. mjesto.