Sri18092019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Prvijenac Woodburna u pobjedi Liverpoola, Hull nakon penala prošao Newcastle

Prvijenac Woodburna u pobjedi Liverpoola, Hull nakon penala prošao Newcastle

Odigrane su prve dvije četvrtfinalne utakmice engleskog Liga kupa. Liverpool je s 2:0 kod kuće nadigrao Leeds, uz prvijenac 17-godišnjeg Bena Woodburna. Hull je od 88. minute igrao s igračem manje, ali je ipak došao do penala protiv Newcastlea, gdje ih je s dva obranjena do pobjede vodio Eldin Jakupović...

Liverpool – Leeds 2:0

Liverpool je najefikasniji klub u EFL kupu ove sezone s deset postignutih golova, od čega osam otpada na gostujuće utakmice. Redsi su u večerašnji susret ušli na krilima odlične forme, ali bez Philippea Coutinha, koji će zbog ozljede izbivati s terena sve do siječnja. U odnosu na susret za vikend protiv Sunderlanda, Jurgen Klopp je u početnoj postavi odlučio ostaviti tek dvojicu igrača, Georginija Wijnalduma i Sadiu Manea.

S druge ih strane čeka Leeds, koji igra jako dobro u EFL kupu te su večeras pokušali ući u prvo polufinale nekog natjecanja još od sezone 2000./01., kada su igrali polufinale Lige prvaka. U posljednjih su pet utakmica u Championshipu pobijedili njih četiri. Međutim, nikako im nije pomogla statistika, koja kaže kako su izgubili posljednjih devet od 11 susreta protiv Premierligaša.

Već su nakon tri minute gosti mogli do prednosti, kada je udarac Sacka obranio Mignolet i izbacio u korner. Uzvratili su Redsi devet minuta kasnije. Origi je lijepo ubacio za Wijnalduma, čiji dobro zahvaćen volej, ali je vratar gostiju, Silvestri, uspio obraniti.

U 32. minuti Can nije iskoristio nesporazum Silvestra i Bartleyja. Igrač Liverpoola okušao je udarac, ali je otišao malo pored gola. Zanimljivo prvo poluvrijeme, s prilikama na obje strane, zaključio je Stewart udarcem s ruba kaznenog prostora. Lopta se odbila od Lucasa, što je prevarilo Mignoleta, ali je lopta, srećom po domaćine, otišla pored gola.

Gosti su bili nešto bliže golu, ali su Redsi ipak prvi pogodili mrežu Leedsa. Strijelac je bio Divock Origi na dodavanje Trenta Arnolda. Minuta je bila 76, a bio je to Origijev šest pogodak u šestom nastupu u Liga kupu za Liverpool. Liverpool je vrlo brzo ponovno bio u napadu, u želji da riješi pitanje pobjednika i osigura mirnu završnicu. To im je i pošlo za rukom, a svoj je prvi pogodak u dresu Liverpoola postigao 17-godišnji Ben Woodburn. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Redsi su došli do svog 17. polufinala Liga kupa, više od ijedne momčadi.

Hull – Newcastle 1:1 (3:1 nakon penala)

U posljednja je četiri dvoboja između ove dvije momčadi postignuto 17 pogodaka pa se i večeras svakako moglo očekivati nešto više pogodaka od uobičajenog. Međutim, tek su jedan odigrali u Liga kupu, a to je bilo još u sezoni 1997./98., kada je na St. James Parku slavio Newcastle rezultatom 2:0.

Newcastle je do sada osam puta igrao četvrtfinale Liga kupa, samo je jednom uspio doći do pobjede, a u posljednjih pet utakmica nije postigao nijedan pogodak. Rafa Benitez nije mogao računati na Jesusa Gameza, koji će zbog ozljede izbivati šest tjedana.

S druge strane, Hull nema tako dobru statistiku sa svojim večerašnjim protivnicima, a u posljednje su tri utakmice ostali neporaženi. Večeras nisu mogli računati na Ryana Masona zbog bolesti.

Prvu su priliku na utakmici imali gosti u 14. minuti, kada je Jonjo Shelvey lijepo proigrao Dwighta Gaylea u prostor, ali je njegov dobar udarac obranio Eldin Jakupović. Newcastle je potpuno preuzeo inicijativu te je dominirao terenom.

Do kraja su prvog poluvremena imali još tri dobre prigode za pogodak, ali su udarci Isaaca Haydena, Matta Rittchieja i Mohameda Diame otišli izvan okvira gola Hull Cityja.

Drugi je dio nešto bolje odigrao Hull. Izborili su nekoliko korner i pritisnuli Newcastle na njihovu polovicu, ali su ostali bez konkretnije prilike. U samoj završnici regularnog dijela izravni je crveni karton dobio Dieumerci Bezua, nakon starta na Lascellesu. S obzirom na to da se rezultat do kraja nije mijenjao, utakmica je otišla u produžetke.

U razmaku od nepune minute pala dva pogotka. Prvo je u 98. minuti Mohamed Diame zabio za vodstvo Newcastlea, da bi već u sljedećem napadu Hull izjednačio preko Roberta Snodgrassa. Nijedna momčad do kraja nije došla do gola, ali je bliže bio Newcastle.

Odličan je bio Jakupović na vratima Hulla, koji je obranio penal Jonju Shelveyju i Yoanu Goufrannu, u prvoj odnosno četvrtoj seriji, dok je u drugoj Dwight Gale pogodio gredu. Domaćini su bili precizni u svim serijama te su prošli u polufinale.