Pet28022020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Manchester City prosuo još dva boda u borbi za naslov prvaka

Manchester City prosuo još dva boda u borbi za naslov prvaka

Manchester City sve je dalje od borbe za naslov prvaka. U prvom susretu 30. kola gostovao je kod Norwicha i odigrao skromnih 0:0 protiv sastava koji se bori za ostanak u ligi...

Vrlo važan dvoboj za obje momčadi, Manchester City trebao je pobjedu kako bi ostao u aktivnoj borbi za naslov prvaka nakon one loše serije od tri poraza u nizu dok je s druge strane Norwich u zoni ispadanja i svaki bod mu je iznimno važan.

U konačnici odigran je vrlo borben susret u kojem su obje momčadi imale prilika, ali u posljednjih 20-ak minuta kada se očekivao vatromet pred vratima, Norwich se odlično branio i napadi Cityja odbijali su se od obrambenog bloka.

Norwich je u utakmicu ušao dosta zatvoreno, City je imao apsolutnu kontrolu, a prvo pravo iskušenje za Ruddyja uslijedilo je u 29. minuti kada je Aguero dobro gađao, ali vratar Norwicha brani.

U završnici poluvremena i domaćin se oslobodio i malo je nedostajalo da dođe do pogotka. U 39. minuti Bamford je neugodno pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je išla u gornji kut, ali je odsjela na gredi.

U drugom dijelu nastavio se pritisak gostiju, dosta su igrači Cityja komplicirali i u konačnici Norwich zasluženo uzima bod.

Zaostatak Manchester Cityja za vodećim Leicesterom iznosi velikih devet bodova.