Pon21102019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Liga prvaka Dybala donio pobjedu Juventusu na Old Traffordu, Real slavio, ali nije briljirao

Dybala donio pobjedu Juventusu na Old Traffordu, Real slavio, ali nije briljirao

Juventus, Real Madrid i Manchester City upisali su pobjede u trećem kolu Lige prvaka. Najuvjerljiviji bio je City koji je pregazio u gostima Šahtar, Juventus je uzeo važne bodove na Old Traffordu, a Real je svladao Viktoriju iz Plzena...

Manchester United - Juventus 0:1

Juventus je upisao sva tri boda i napravio veliki korak prema prolasku u osminu finala Lige prvaka. Na Old Traffordu je pomalo rutinski stigao do pobjede, došao je do ranog pogotka i onda znalački čuvao prednost. Mogao je i uvjerljivije slaviti, ali David De Gea izvukao je nekoliko vrhunskih obrana i spriječio goste da ranije prelome utakmicu.

S druge strane Manchester United nije ponudio puno, 15 minuta prije kraja Paul Pogba pogodio je vratnicu i to je u biti bila jedina prava prijetnja domaćina. Većina napada Uniteda odbijala se o Juventusovu obranu bez nekih velikih prijetnji za gol Szczesnyja.

Jedini pogodak na susretu pao je u 17. minuti kada je Cristiano Ronaldo ubacio s desne strane, na loptu su uklizavali Cuadrado i Smalling, ona se odbila do potpuno samog Dybale koji sa šest metara lakoćom zabija.

Do kraja prvog dijela gosti su imali još nekoliko odličnih prilika, ali De Gea je bio raspoložen i nije dopustio novi pogodak.

U drugom dijelu De Gea je izvukao još jednu fantastičnu obranu kada je čudesno odbio u korner udarac Ronalda, a domaćin je imao tu prijetnju preko Pogbe kada je vratnica spasila Juventus.

U svakom slučaju zaslužena pobjeda gostiju koji su potvrdili kako su bolja momčad.

Šahtar - Manchester City 0:3

Otvorenu i zanimljivu utakmicu odigrali su u Harkivu Šahtar i Manchester City, a gosti su glatko slavili s 3:0. Šahtar je pokušao parirati gostima, ali City je ipak bio prejak, odigrao je vrlo dobru utakmicu i zasluženo je slavio.

Gosti su nizali prilike i opasno prijetili, Šahtar je izbacivao loptu s gol linije, David Silva pogodio je i vratnicu da bi u 33. minuti napokon lopta završila u mreži. Pokušaj Riyada Mahreza je blokiran, lopta je došla do Silve koji je lakoćom šalje u gol.

Svega dvije minute kasnije već je 2:0, a ovaj put strijelac je bio Aymeric Laporte. Povratnik u prvih 11 Kevin De Bruyne ubacio je iz kornera, lopta je došla do Laportea koji je lijepo glavom šalje iza leđa Pjatova.

U drugom dijelu gosti su samo potvrdili pobjedu i to u 72. minuti pogotkom Bernarda Silve koji je netom prije toga ušao u igru.

Zaslužena pobjeda Cityja koji se tako zahuktava nakon što je loše krenuo i upisao poraz od Lyona u prvom kolu.

Real Madrid - Viktoria Plzen 2:1

Real je odnio pobjedu protiv Viktorije, ali nije bio uvjerljiv. Slavio je s tijesnih 2:1 i potvrdio kako je još uvijek u krizi. Ipak, tri boda je ono što se pamti i svakako dobra vijest prije El Clasica.

Madriđani su rano došli do vodstva, već u 11. minuti Karim Benzema poslao je loptu u mrežu nakon što je Lucas ubacio s krila, lopta je došla do francuskog napadača koji glavom lijepo zabija.

U nastavku prvog dijela i Viktoria je imala nekoliko zanimljivih prijetnji, ali nije bilo previše posla za Navasa, gostujući igrači uglavnom nisu uspjeli pogoditi unutar okvira gola.

Drugi pogodak domaćina stigao je u 57. minuti kada je Marcelo zabio na asistenciju Balea i činilo se da je tu priči kraj.

Međutim Viktoria je uspjela doći do smanjenja zaostatka kada je Hrošovsky u 79. minuti smanjio na 2:1, u završnici susreta opasno je zaprijetio i Krmenčik, ali domaćin je ipak sačuvao vodstvo.

Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu za Real.