Pon16072018

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Liga prvaka UEFA pokrenula istragu nakon meča Manchester City – Liverpool

UEFA pokrenula istragu nakon meča Manchester City – Liverpool

Menadžer Manchester Citya, Pep Guardiola, optužen je za neprimjereno ponašanje nakon što je isključen na utakmici četvrtfinala Lige prvaka protiv Liverpoola.

Pored Guardiole, kažnjen bi mogao biti i Liverpool zbog upotrebe vatrometa i ubacivanja raznih predmeta na teren od strane njihovih navijača.

Guardiola je isključen i poslan na tribine nakon što je na poluvremenu utakmice prišao sudiji Antoniu Mateu Lahozu i žestoko ga kritikovao zbog poništenog pogotka Sanea.

Konačna odluka o kaznama će biti donesena 31. Maja, a Guardiola je optužen i za nedozvoljenu komunikaciju s klupom tokom drugog poluvremena utakmice, koje je proveo na tribinama Etihada.

Član 69 disciplinskih propisa Uefe navodi da bilo koji menadžer ili trener koji je isključen i poslan na tribine ne može komunicirati “direktno ili indirektno sa igračima tima i / ili tehničkim osobljem tokom utakmice”.

Liverpool se već suočio sa četiri optužbe od strane UEFA-e zbog postavljanja vatrometa, bacanja predmeta, te napada i oštećenja autobusa sa igračima Manchester Citya koji je napadnut na Anfieldu prije prve utakmice koja je odigrana 5. aprila. O tom predmetu će se, također, voditi rasprava 31. maja.

Podsjećamo, Liverpool se plasirao u polufinale Lige prvaka tako što je slavio nad Manchester Cityem ukupnim rezultatom 5:1. Oni će svog protivnika u polufinalu saznati sutra u 12 sati, za kada je zakazan žrijeb u Nyonu.