Uto20082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Liga prvaka Dinamo teško poražen u Sevilli, Modri izdržali samo pola sata

Dinamo teško poražen u Sevilli, Modri izdržali samo pola sata

Još jedan poraz u Ligi prvaka za Modre, još jednom bolja je bila Sevilla koja je slavila s 4:0 i tako još jednom pokazala da ova momčad Dinama nema kvalitetu za igranje u ovom društvu.

Dinamo je u Sevilli iskazao svu nemoć u ovom društvu, međutim treba uzeti u obzir da je cijelo poluvrijeme igrao s igračem manje i to zbog stvarno dva nepotrebna žuta kartona Petra Stojanoviča.

Ivajlo Petev imao je ideju suprotstaviti se Sevilli čvrstim blokom i sličnim nastupom kao u Maksimiru, funkcioniralo je to u prvih pola sata kada su Modri još dobro izgledali, ali onda je krenuo pad.

U početku je Dinamo dobro stajao na terenu i Sevilla nije tako lako dolazila do prilika, gosti su čak prvi imali ozbiljniju prijetnju prema golu kada je Soudani dobro pucao glavom u 17. minuti, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

Šest minuta kasnije prvi put je Livaković na iskušenjima, odlično je glavom pucao N'Zonzi, no vratar Modrih odbija loptu u gredu.

Tu se domaćin polako počeo dizati, pritisak je rastao i u 30. minuti Sevilla je povela. Machado je izgubio loptu na svojoj polovici, Vietto se na ubačenu loptu postavio ispred Schildenfelda i iskosa svladao Livakovića.

U završnici prvog poluvremena Stojanovič se priključuje društvu tragičara zarađenim isključenjem u susretu u kojem je imao pogrešaka, a neoprezni startovi na kraju su skupo plaćeni.

Bilo je jasno da će Dinamo s igračem manje teško izbjeći visok poraz, a tako je na kraju i bilo. U drugom dijelu domaćin je konstantno bio pred Dinamovim golom i napunio je Livakovićevu mrežu.

Vratar Modrih u nekoliko navrata odličnim reakcijama spriječio je pogotke, ali u 66. minuti nije uspio. Sergio Escudero u suradnji s Vitolom prošetao se kroz Dinamovu obranu i zatim lakoćom zabio za 2:0.

Deset minuta prije kraja treći pogodak domaćina, nakon ubačaja iz kornera najviši je bio ponovno N'Zonzi koji glavom zabija za 3:0.

Sevilla se nije zaustavila na tri postignuta pogotka. U 87. minuti među strijelce upisao se i Wissam Ben Yedder, Mariano je uputio oštar centaršut na drugu vratnicu gdje Ben Yedder potpuno sam zabija za konačnih 4:0.

Kao što se i uoči sezone govorilo, u Dinamu su pogriješili kada se nisu odlučili dovesti pojačanja za Ligu prvaka, ova selekcija za ovu razinu natjecanja jednostavno nije dobra.