Sub07122019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Liga prvaka Lewandowski oborio tri rekorda u Ligi prvaka

Lewandowski oborio tri rekorda u Ligi prvaka

Lewandowski postao prvi golgeter Bayerna svih vremena u elitnom takmičenju

Robert Lewandowski, napadač Bayerna, sinoć je postavio tri rekorda u UEFA Ligi prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Postigao je najbrža četiri gola u meču elitnog takmičenja, tj. za svega 14 minuta i 31 sekundu, javlja Anadolu Agency (AA). Poljak je u trijumfu nad Crvenom zvezdom, rezultatom 6:0, pogotke postizao u 53, 60, 64. i 67. minuti.

To nije bilo prvi put da je Lewandowski postigao četiri gola u utakmici Lige prvaka. Učinio je to i kao igrač Borussije Dortmund 2013. godine u pobijedi nad Real Madridom – 4:1.

Uz Poljaka još je jedino Lionel Messi postigao najmanje četiri gola na dvije utakmice Lige prvaka.

Lewandowski je sinoć u Beogradu bio strijelac u devetom susretu Lige prvaka zaredom čime je izjednačio rekord, ali i sa ukupno 46 golova postao prvi golgeter Bayerna u ovom takmičenju svih vremena.

Poljski napadač trenutno je na deset golova u pet utakmica ove sezone u Europi, a na 27 golova u 20 nastupa ove sezone. Kada na to nadodamo cijelu kalendarsku godinu te nastupe i za klub i za reprezentaciju, dolazimo do 51 gola u 53 utakmice.

Isto tako, postavio je i klupski rekord Bavaraca jer je stigao do 46 golova u Ligi prvaka. Osim rekord za najbrža četiri gola u Ligi prvaka, drži i rekord u Bundesligi, u onoj već opjevanoj utakmici kada je zabio pet u 11 minuta.