Pon17012022

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Europska liga Pobjede Lyona, PSV-a, Olympiakosa…

Pobjede Lyona, PSV-a, Olympiakosa…

U okviru 5. kola grupne faze Evropske lige odigrano je večeras još sedam utakmica.

Ekipa Lyona opravdala je ulogu favorita na gostovanju kod Brondbyja slavivši sa 3:1, a do pobjede francuski tim je došao nakon prreokreta.

Prvo je u 51. minuti za Brondby pogodio Uhre, da bi u nastavku gosti na krilima Cherkija u 57. i 66. minuti preokrenuli rezultat, a konačnih 3:1 je postavio Slimani u samom finišu.

Leicester je golovima Dake, Maddisona i Ndidija identičnim rezultatom pobijedio Legiju na King Poweru, dok je Rangers sa 2:0 bio bolji od Sparte iz Praga. Golove za škotski tim postigao je Morelos u 15. i 49. minuti.

Reprezentativac BiH Jusuf Gazibegović odigrao je 45 minuta u porazu njegovog Šturma od PSV-a (2:0), poraz je večeras ubilježio i Fenerbahče koji se u Grčkoj sastao sa Olympiakosom. Na kraju je bilo 1:0.