Pon23112020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Europska liga Poraz Zvezde na startu Lige Evrope

Poraz Zvezde na startu Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hofenhajma sa 2:0 na strtu Lige Evrope.

Zvezda se dobro držala, čak je u prvom poluvremenu imala dvije izglednije šanse i konkretnije zaprijetila nego Hofenhajm.

Ipak, u 64. minutu Nijemci dolaze do prednosti golom Krištofa Baumgartnera.

Da sve bude još gore, trener beogradskog kluba je zbog burne reakcije dobio crveni karton.

Brzo se Zvezda pridigla od šoka nakon primljenog gola i pokušavala da dođe do izjednačenja.

U narednih 15-ak minuta crveno-bijeli su zaprijetili dva puta, prvo preko Sanogoa, a potom i preko Milunovića, ali je mreža domaćina ostala mirna.

Onda, u 3. minutu sudijske nadoknade Munas Dabur stavlja tačku na "I" i tako donosi prvu pobjedu njemačkom klubu u ovosezonskom izdanju Lige Evrope.

U drugom meču grupe L, Zvezdin naredni protivnik Liberec je minimalnim rezultatom savladao Gent. Odlučujući gol u ovom meču postigao je Jusuf u 29. minutu.

Odigrali smo jaku utakmicu, bili smo ravnopravni, ali ne mogu da budem zadovoljan porazom, ocijenio je trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković poslije poraza na startu Lige Evrope od Hofenhajma 2:0.

"Pružili smo odličan otpor. Imali smo šanse i posle primljenog gola, najviše iz prekida. Ne možemo da budemo zadovoljni porazom, ali ne mogu ništa da zamerim momcima. Odigrali su mušku, fajtersku utakmicu", rekao je Stanković.

On je dodao da jedva čeka nastavak Lige Evrope.

"Mislim da su momci zaslužili više večeras. Opet sitinice su odlučile, mora se biti bliže igraču. Ne volim poklonjene golove, kao što je bio drugi", istakao je strateg crveno-belih i poručio da je prestrogo isključen jer je, kako je naveo, samo pitao da li je bio faul.