Uto22102019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Europska liga Široki Brijeg poražen od Kairata na Pecari i ima za čim da žali, Eseola i golman Pokatilov najzaslužniji za veliki trijumf

Široki Brijeg poražen od Kairata na Pecari i ima za čim da žali, Eseola i golman Pokatilov najzaslužniji za veliki trijumf

Fudbaleri Kairata savladali su večeras na Pecari Široki Brijeg sa 2:1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Evropsku ligu.

Široki Brijeg je bolje ušao u meč, kontrolisao je ritam utakmice, ali onda jedna neopreznost izbacuje Adernisolu Eseolu jedan na jedan sa golmanom Zlomislićem, pa Ukrajinac dovodi Kazahstance do prednosti.

Pet minuta kasnije bilo je 1:1. Ivan Enin je fantastičnim pogotkom donio poravnanje Širokom Brijegu i vratio osmijeh na lice domaćim navijačima koji su lijepo ispunili Pecaru večeras.

Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 58. minute kada Adernisolu Eseola ponovo pogađa i vraća vodstvo Kairatu.

Uslijedili su napadi Širokog Brijega koji su bili najjači u narednih desetak minuta. Prvo u 65. minutu Dražen Bagarić kasni da spakuje jednu loptu u mrežu, a nepunih pola minute kasnije Toni Jović sjajno šutira, ali golman Stas Pokatilov fantastično brani.

Tri minute kasnije nova fenomenalna šansa za Široki Brijeg. Kvesić šutira, a sa gol linije loptu izbija rezervista Islambek Kuat.

Nakon toga, napadi domaćih su nekako otupili, a u 85. minutu kolosalna šansa za rezervistu Zvonimira Vukoju na ostavljenu loptu Bagarića, ali Stas Pokatilov ponovo izlazi kao pobjednik iz tog duela.

U sudijskoj nadoknadi vremena, Široki Brijeg ima još jednu šansu. Bio je to odličan šut sa distance, međutim lopta na putu do mreže pogađa jednog fudbalera Kairata, umalo i da prevari Pokatilova, i završava u korneru.

Poslije svega viđenog, Široki Brijeg ima za čim da žali, s obzirom na to koliko su prilika stvorili i kako je branio Pokatilov, ali ipak sa zaostatkom putuju u Almati na revanš za sedam dana.

ŠIROKI BRIJEG - KAIRAT 1:2 (1:1)

Stadion: Pecara