Pet26022021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Gavranović zabio za Švicarsku, Lukaku ipak odveo Belgiju do pobjede

Gavranović zabio za Švicarsku, Lukaku ipak odveo Belgiju do pobjede

Odigran je još jedan dvoboj u Ligi A Lige nacija, a u njemu je Belgija svladala Švicarsku unatoč pogotku Marija Gavranovića. U Ligi B Austrija je bila bolja od Sjeverne Irske...

Uz dvoboj između Hrvatske i Engleske, u Ligi A odigran je još jedan susret i to u Bruxellesu između Belgije i Švicarske. Romelu Lukaku bio je koban za Švicarce postigavši dva pogotka i poništivši gol Marija Gavranovića.

Bio je to očekivano zanimljiv i otvoren susret s nizom prilika, a na kraju uspješniji su ipak bili domaćini iako ne bi bilo nezasluženo i da je Švicarska uzela bod.

Belgija je povela u 58. minuti kada je Thomas Meunier lijepo pronašao u 16 metara Lukakua koji iskosa dobro puca i šalje loptu u mrežu.

Švicarska se vratila u utakmicu u 76. minuti, ubačaj u 16 metara završio je na glavi Elvedija koji šalje loptu u sredinu, tamo ona dolazi do Dinamovog napadača Marija Gavranovića, a on lijepim udarcem zabija za 1:1.

Belgija je ipak u završnici došla do pobjede, u 84. minuti ponovno je Lukaku dobro proigran, došao je sam pred Sommera i rutinski zabio.

U Ligi B odigrana je također jedna utakmica i to u Beču gdje je Austrija ugostila Sjevernu Irsku i upisala pobjedu 1:0. U tvrdoj utakmici pobjedu Austrijancima donio je Marko Arnautović pogotkom u 71. minuti kada je pobjegao gostujućoj obrani i rutinski zabio.

U Ligi C također po jedan pogodak na tri utakmice, a Finska je ostala na stopostotnom omjeru i treći put slaveći 1:0. Ovaj put u gostima kod Estonije koju je svladala golom Teemua Pukkija u 91. minuti susreta.

Grci su istovremeno ugostili Mađarsku i u utakmici s malo prilika također slavili 1:0. Njima je sva tri boda donio Konstantinos Mitroglou pogotkom u 65. minuti.

U Ligi D Bjelorusi su svladali Luksemburg 1:0 i zasjeli na vrh skupine. Pobjedu im je donio Anton Saroka golom u 43. minuti. Moldavija je s dva pogotka Radua Ginsarija bez problema svladala San Marino.