Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Talijani potpuno nadigrali Španjolsku i prošli među osam najboljih

Talijani potpuno nadigrali Španjolsku i prošli među osam najboljih

Sjajnu utakmicu odigrali su Talijani i izbacili aktualne europske prvake Španjolce sa 2:0. Antonio Conte potpuno je nadmudrio Vincentea del Bosquea i zasluženo prošao u četvrtfinale.

Na papiru definitivno najjači par ove faze natjecanja opravdao je očekivanja. Za reprizu finala prošlog Europskog prvenstva, već u ovako ranoj fazi, pobrinula se Hrvatska pobjedom nad Španjolcima 2:1.

Zanimljivost je da je Antonio Conte u dosadašnjim utakmicama koristio sve igrače osim rezervnog vratara. Španjolci su s druge strane izašli na teren u uobičajenoj postavi.

Talijani nisu počeli sa svojom uobičajenom igrom, čvrstom obranom i igrom na kontre. Pokušali su iznenaditi i u vrlo ranoj fazi utakmice doći do pogotka. Prvi su dio zasluženo završili s prednošću, a De Gea je skinuo nekoliko lopti i spasio Španjolce većeg stradanja.

U nastavku je susreta španjolska reprezentacija napala i pokušala doći do izjednačujućeg pogotka, međutim bez uspjeha. U 90. minuti ih je dokrajčio Graziano Pelle.

Opasnu su situaciju stvorili u 8. minuti kada je Pelle sjajno pucao glavom, no David De Gea je još bolje obranio.

Conteova je momčad još jednom priprijetila , ovoga puta preko Maraca Parola. S druge strane udarac je Andresa Inieste u 28. minuti obranio Gianluigi Buffon.

Italija je do vodstva došla u 34. minuti. Ederu je slobodni udarac obranio De Gea, a lopta se odbila do Giorgija Chiellinija koji zabija svoj prvi gol na Europskom prvenstvu.

Do kraja poluvremena Španjolci nisu zaprijetili vratima Buffona. Posljednja minuta prvog poluvremena donijela je sjajan udarac Emanuelea Giaccherinija s ruba šesnaesterca kojeg je De Gea odlično obranio.

Španjolci su odlučnije krenuli u nastavak i nekoliko puta dolazili blizu talijanskih vrata, no bez većeg uspjeha. Međutim Italija je imala prvu veću priliku u drugom poluvremenu. Eder je u 54. minuti imao sjajnu šansu kada je išao jedan na jedan sa De Geom, ali španjolski je vratar još jednom dobro reagirao.

Furija je pritisnula Italiju, no do odličnog voleja Inieste u 76. minuti, kojeg je obranio Buffon, nije imamo neke značajnije prilike. Još jednom je pokušao Gerard Pique minutu kasnije, ali s istim ishodom. Još jednom je stoper imao sjajnu priliku u 89. kada je Buffon sjajno obranio zicer.

Minutu kasnije Talijani su odigrali jako dobru kontru, Darmian je uposlio Pellea koji zabija za potvrdu pobjede.