Uto07122021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Reprezentacija BIH odličnom predstavom savladala Izrael

Reprezentacija BIH odličnom predstavom savladala Izrael

Fudbaleri bh. reprezentacija savladali su Izrael u 6. kolu kvalifikacija za EURO 2016 na Bilinom polju sa 3-1.

Zmajevi su odlično ušli u utakmicu, šanse su se nizale. Nošeni sjajnom atmosferom bh. reprezentativci su možda i pregorili od silne želje za golom. Izrael dolazi do vodstva u 41. minutu iako prije toga nisu imali puno šuteva na gol Asmira Begovića koji je odlično branio cijeli meč.

Onda je uslijedio brzi preokret. U 42. minutu nakon sjajne akcije Edin Višća postiže svoj prvi gol u dresu reprezentacije BIH. Bosna je izjednačila 1-1!

Samo pet minuta kasnije Edin Džeko postiže svoj prvi gol iz penala u karijeri za vodstvo od 2-1 i potpuni trans navijača na Bilinom polju. Na poluvrijeme smo otišli sa vodstvom od 2-1.

Na početku drugog poluvremena Bosna je inicijativu prepustila Izraelcima koji su pomalo uspavali našu reprezentaciju i stvorili par prilika, ali odlična naša zadnja linija predvođena sa Emirom Spahićem i Ognjenom Vranješom nije dozvolila ništa više od prilika.

Konačan rezultat postavlja Edin Višća u 75. minutu nakon jednog od brojnih šuteva sa distance Senada Lulića koji je odigrao odličnu partiju, kao i cijeli naš tim. Nakon šuta loptu je odbio golman Izraela a Višča je glavom pospremio loptu tamo gdje joj je mjesto, u mrežu Izraleaca koji odlaze praznih ruku iz Bosne!

Na kraju utakmice Edin Džeko pogodio je prečku. Nakon ove utakmice BIH se nalazi na 5. mjestu grupe B sa 8 bodova.