Sub23102021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Claesson u nadoknadi poništio Lewandowskog i poslao Španjolce na Hrvatsku

Claesson u nadoknadi poništio Lewandowskog i poslao Španjolce na Hrvatsku

Hrvatska reprezentacija u osmini finala će na probuđenu i raspucanu Španjolsku, već na Švedsku, a za to može zahvaliti Viktoru Claessonu koji je u četvrtoj minuti nadoknade zabio za 3:2 i prvo mjesto Šveđana u grupi...

Premda se na ulasku u nadoknadu činilo kako će Robert Lewandowski s dva pogotka zaista anulirati prednost Švedske i remijem poslati Šveđane na Hrvatsku s drugog mjesta, ipak je Švedska u nadoknadi, i to njenoj četvrtoj minuti stigla do pobjede i prvog mjesta.

Zabio je Viktor Claesson za 3:2 nakon što je Švedska vodila 2:0 pa to prosula. Claessona je na lijevoj strani pronašao Dejan Kuluševski nakon neoprezno izgubljene lopte Poljaka, a veznjak je mirno matirao Szczesnog.

Prije toga je bilo mnogo uzbuđenja, a poveli su Šveđani nakon tek 70 sekundi. Emil Forsberg je vrlo rano doveo Šveđane u Sankt Peterburgu u trans sjajnom solo izvedbom i preciznim udarcem u sam donji kut vrata.

Poljskoj je za prolaz igrala samo pobjeda i ništa drugo pa su Poljaci odmah krenuli naprijed, a u 17. je minuti Lewandowski promašio nemoguće. Nakon kornera je prvo glavom pogodio gredu te se lopta od vratara na crti odbila njemu natrag na glavu, a najbolji napadač svijeta opet glavom gađa u isto mjesto - gredu.

Do poluvremena nema golova, a u drugi dio opet bolje kreću Šveđani. Momčad u žutom postala je mnogo opasnija i direktnija kad je ušao Kuluševski željan igre nakon koronavirusa. Igrač Juventusa odmah je u 59. probio po desnoj strani i sjurio se u kazneni prostor, a tamo je pronašao Forsberga koji s nekih 15 metara mirno gađa za 2:0.

Činilo se da je sve riješeno, ali se onda Lewandowski odlučio iskupiti. U 61. je krenuo sam u kontru, stigao je između trojice na rub kaznenog prostora s lijeve strane te je sjajno odapeo u suprotni kut nemoćnog Olsena.

Zabili su Poljaci i u 65., ali je to bilo iz zaleđa, no zaleđa nije bilo u 84. kad je nakon prekida lopta odbijena do Frankowskog koji vraća u kazneni prostor, a Lewandowski ostaje sam na šest metara i lako matira Olsena.

Činilo se tad da će Poljaci do boda, a krenuli su napadati kao u transu jer samo ih je pobjeda vodila dalje, a to je rezultiralo nepovoljnim rezultatom za Hrvatsku. Previše je napala Poljska, linije su se razbile i u četvrtoj minuti nadoknade dogodila se gore opisana situacija.

Na kraju balade je Švedska prva sa sedam bodova, Španjolska je druga i ide na Hrvatsku, dok Slovačka s tri boda i minus pet gol-razlikom ne ide u drugi krug jer je slabija od Finske i Ukrajine. Poljaci su ostali na jednom bodu.