Pon23112020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Belgija nadvisila Englesku, Italija blizu završnog turnira

Belgija nadvisila Englesku, Italija blizu završnog turnira

Kompletirano je peto kolo Lige nacija, a dobili smo večeras odgovore na mnoga pitanja oko prolaza i ispadanja...

Pretposljednje kolo Lige nacija bilo je prilično uzbudljivo i možemo reći kako je većina dvojbi razriješena. Iako je jedino Francuska sigurno osigurala nastup na završnom turniru, očekujemo svakako još dvije momčadi koje su napravile veliki korak.

Liga A

Najzanimljiviji ogled večeras bio je onaj između Belgije i Engleske. Direktan dvoboj za prvo mjesto završio je pobjedom Belgijaca.

Engleska nije igrala toliko defenzivno, imali su gosti nekoliko odličnih prilika, ali završnica je bila katastrofalna. S druge strane Belgija je u stilu Francuske, s malo prilika dolazila do pogodaka.

Već nakon 24 minute bilo je 2:0, a strijelci su bili Youri Tielemans i Dries Mertens. Engleze može dodatno zabrinuti činjenica da je zbog ozljede teren morao napustit Ben Chilwell u 38. minuti.

Nakon što je Nizozemska svladala BiH, Italiji je trebala pobjeda nad Poljskom. Talijani su dominirali protiv Poljaka svih 90 minuta i potpuno zasluženo slavili s 2:0.

Strijelci su bili Jorginho u 27. minuti iz kaznenog udarca te Domenico Berardi u 84. minuti. Talijani su tako na pragu prolaza dalje jer im treba još pobjeda protiv otpisane Bosne i Hercegovine.

Konačno, u skupini gdje se nalaze Engleska i Belgija, Danska je teškom mukom svladala Island. Dance je u vodstvo doveo Christian Eriksen s bijele točke u 12. minuti.

Izjednačio je Vidar Orn Kjartansson u 85. minuti, ali Eriksen iz novog jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi pogađa za konačnih 2:1. Danska ima dva boda manje od Belgije, ali priliku da u posljednjem kolu svlada Belgijce i uđe na završni turnir.

Liga B

Austrija je i prije ogleda sa Sjevernom Irskom osigurala promociju u Ligu A jer su ogledi Norveške s Austrijom i Rumunjskom odgođeni zbog koronavirusa.

Današnja pobjeda bila je samo šlag na torti. Sjeverna Irska je došla do vodstva u 75. minuti preko Josha Magennisa, ali s dva gola Louis Schaub i Marko Arnautović donose slavlje Austrijancima.

Češka je pobjedom protiv Izraela pomogla Slovačkoj, ali i osigurala priliku da u posljednjem kolu, uz poraz Škotske, dođe do željene promocije. Jedini pogodak postigao je Vladimir Darida.

Mađari pak nisu uspjeli iskoristiti kiks Rusije i doći do slavlja protiv Srbije te preuzeti prvo mjesto. Remizirali su kod kuće sa Srbijom (1:1) iako su u prvom dijelu bili dominantniji.

Vodeći pogodak postigao je Nemanja Radonjić u 18. minuti, a izjednačenje je Mađarima donio Zsolt Kalmar malo prije kraja prvog dijela. Mađarskoj treba sada pobjeda ili remi protiv Turske uz poraz Rusije, dok Srbija mora pobijediti Rusiju, a Turska mora izgubiti od Mađarske. Teška situacija i vrlo vjerojatna promocija Rusije uz ispadanje Srbije u Ligu C.

Liga C

Slovenija je četvrtom pobjedom, večeras protiv Kosova s 2:1, došla na korak od promocije u Ligu B. U posljednjem kolu ne smiju izgubiti od Grčke i prošli su dalje.

Valentin Muriqi je doveo Kosovo u vodstvo u 58. minuti, ali vrlo brzo Jasmin Kurtić izjednačuje. Pogodak za pobjedu postigao je Josip Iličić u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca.

Kao što se očekivalo, Grčka je glatko s 2:0 slavila kod Moldavije. Pogotke su postigli Konstantinos Fortounis i Anastasios Bakasetas.