Čet09042020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Wales komplicira situaciju u hrvatskoj grupi, Belgija uvjerljiva u Rusiji

Wales komplicira situaciju u hrvatskoj grupi, Belgija uvjerljiva u Rusiji

Raniji termin u 18 sati je donio četiri utakmice u kvalifikacijama za Euro 2020., a vrijedi izdvojiti pobjedu Walesa u hrvatskoj skupini te uvjerljivu pobjedu Belgije u Rusiji...

U skupini E, u kojoj nastupa i Hrvatska, Wales je 0:2 pobjedom u Azerbajdžanu osvojio svoj 12. bod te eventualnom pobjedom nad Mađarima može do kraja zakomplicirati situaciju u grupi.

Wales je dominirao kroz cijeli tijek susreta, natukli su gosti čak 20 udaraca, a dva u mreži Balajeva su bila dovoljna za pobjedu. Uzdanica Bournemoutha Harry Wilson bio je ključni Velšanin.

Prvo je asistirao Mooreu za 0:1 u 10. minuti, a onda je u 35. i sam postigao pogodak za konačnih 0:2 pa momčad Nikole Jurčevića ostaje na jednom osvojenom bodu, onom protiv Hrvatske u Bakuu.

Na Gazprom Areni u St. Petersburgu Rusija i gosti iz Belegije su odlučivali o pobjedniku skupine I. Obje ekipe su osigurale plasman na Euro, a na kraju je Belgija vrlo uvjerljivo uzela devetu pobjedu u isto toliko susreta i prvo mjesto.

Već u sjajnom belgijskom prvom dijelu je sve bilo gotovo, a stvar su riješila braća Hazard. U 19. minuti Eden asistira za Thorgana, a u 33. i 40. i sam Eden je dvostruki strijelac. Asistenti su bili De Bruyne i Lukaku.

U drugom dijelu Belgija je malo prikočila, a Rusija je preuzela inicijativu. Ipak je povećano vodstvo gostiju u 72. minuti kada De Bruyne upisuje drugu asistenciju za Lukakuov pogodak. Konačnih 1:4 je počasnim pogotkom u 79. minuti postavio Džikija.

U istoj skupini je u San Marinu odigran i derbi začelja, a očekivano su gosti iz Kazahstana upisali 1:3 pobjedu za svoj 10. bod. Utjeha za San Marino može biti prvi pogodak u ovom izdanju kvalifikacija, a on je nakon 46 primljenih golova djelo Bernardija u 77. minuti.

Do tad je već sve bilo riješeno u prvom dijelu, a strijelci za Kazahstan su bili Zajnutdinov, Sujumbajev i Mirošičenko.

Hrvatski susjedi Slovenci su na Stožicama u Ljubljani svladali reprezentaciju Latvije, ali za ikakve šanse bi im trebali pomoći Sjeverni Makedonci trijumfom nad Austrijom. Slovenija je svoj dio posla obavila s minimalnih 1:0, a zaslužan za tri boda bio je Latvijac Tarasovs svojim autogolom u 53. minuti.

Matjaž Kek tako nije uspio u akciji i naumu da odvede svoje sunarodnjake na Euro te će po svemu sudeći iz skupine G proći Poljska i Austrija.