Uto11082020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Finska s dva pogotka Pukkija do povijesnog uspjeha i plasmana na Europsko prvenstvo 2020.

Finska s dva pogotka Pukkija do povijesnog uspjeha i plasmana na Europsko prvenstvo 2020.

U ranijem terminu programa kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine odigrana su tri susreta. Norveška je ugostila Farske Otoke, Grčka je gostovala kod Armenije, a Finska je ugostila Lihtenštajn...

U sklopu pretposljednjeg kola kvalifikacija za Euro 2020. godine odigrane su dvije utakmice u skupini J i to ona između Finske i Lihtenštajna te između Armenije i Grčke, dok je treći susret odigran iz skupine F između Norveške i Farskih Otoka. U skupini J Finska je trebala pobjedu da i matematički osigura plasman na Euro dok je Armenija vrebala posrtanje Finaca i čekala priliku da se pobjedom približi na samo dva boda od drugog mjesta.
Skupina J

Finska - Lihtenštajn 3:0

Finska nije pokleknula kod kuće protiv Lihtenštajna tako da snovi Armenije o Euru ostaju samo to, snovi. Od prve minute Finci su bili ti koji su zagospodarili loptom i terenom. Sijevalo je sa svih strana prema golu gostiju i bilo je samo pitanje kada će brana popustiti i kada će se lopta napokon naći u mreži. Dogodilo se to u 21. minuti kada je Jasse Tuominen primio loptu u šesnaestercu i smirenim udarcem po sredini gola doveo svoju reprezentaciju u vodstvo.

Nisu se Finci zadovoljili samo s tim jednim pogotkom svjesni da jedan zalutali metak gostiju može maksimalno zakomplicirati situaciju oko odlaska na Euro. Pokušavali su na sve moguće načine, međutim lopta nikako nije htjela u mrežu iz igre, ali je s bijele točke. Nakon što je u 64. minuti Livio Meier napravio prekršaj za najstrožu kaznu, loptu je uzeo Teemu Pukki i pospremio je u donji lijevi kut za 2:0.

Do kraja susreta Pukki se još jednom upisao u strijelce, prvi pokušaj blokirala mu je obrana gostiju, ali uz malo sreće lopta mu se odbija nazad u noge i iz repesaža napadač Norwicha je ovaj puta precizan. Finska je ta naj način učvrstila svoju drugu poziciju s 18 bodova na kontu, sedam više od Grčke i osam više od Bosne i Hercegovine koja tek treba odigrati svoj susret devetog kola.

Armenija - Grčka 0:1

Armenija je trebala tri boda iz domaćeg ogleda s Grčkom, a ujedno i poraz Finske od Lihtenštajna kako bi ostala na životu za eventualni plasman na Euro 2020. Na kraju ništa od toga se nije dogodilo. Armenci nisu uspjeli svladati Grčku i sve kalkulacije i mogućnosti pale su u vodu. Grci su bili ti koji su dominirali od prvog sučevog zvižduka.

Dominacija im se isplatila u 34. minuti kada je Dimitrios Giannoulis u kaznenom prostoru pronašao Dimitrisa Limniosa koji udarcem u donji lijevi kut probija gostujućeg vratara i zavija Armenske navijače u crno. Koliko je to bilo loše od strane Armenije dovoljno govori završna statistika iz koje se vidi da su Grci imali 64% vremena loptu u svojim nogama, uputili čak 17 udaraca prema vratima nasuprot samo sedam Armenije.

Skupina F

Norveška - Farski Otoci 4:0

Norvežani su s dva brza pogotka na otvaranju utakmice dali do znanja gostima u kojem smjeru će ići ova utakmica. Prvo je već u četvrtoj minuti Tore Reginiussen pogodio glavom nakon ubačaja iz kuta, a samo četiri minute kasnije, točnije u osmoj minuti Iver Fossum iz velike blizine udvostručuje domaću prednost.

Nakon toga utakmica je ušla u malo mirnije razdoblje koje je potrajalo sve do 60. minute susreta, a onda ponovno gledamo jedan blitzkrieg Norvežana. Prvo u 62. minuti Alexander Sorloth zabija za 3:0 na dodavanje Fossuma, a u 65. isti igrač svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4:0 za Norvešku. Norveška se sada nalazi na četvrtom mjestu s 14 bodova i u slučaju neriješenog rezultata dvoboja između Rumunjske i Švedske ima realne nade da izbori Euro.