Čet21112019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Portugal osvojio prvo izdanje Lige nacija, Guedes srušio Nizozemsku

Portugal osvojio prvo izdanje Lige nacija, Guedes srušio Nizozemsku

Najmlađe Uefino natjecanje, Liga nacija, ima prvog pobjednika. Portugal je bio domaćin završnog turnira i osvojio ju je finalnom pobjedom 1:0 protiv Nizozemske pogotkom Goncala Guedesa nakon sat vremena igre...

Premijerno izdanje Lige nacija pripalo je Portugalu koji je u Portu na Dragau svladao Nizozemsku s 1:0. U oprostajnoj utakmici Alberta Undiana Mallenca stigao je do pobjede pogotkom Goncala Guedesa u 60. minuti.

Od početka susreta Portugal je krenuo odlučno i agresivno, posebno dobro igrao je Bruno Fernandes koji je pokušavao iz svih oružja, ali nije bilo opasnosti za Nizozemce.

Nizozemska je bila jako rezervirana u prvom poluvremenu, više je razmišljala kako ne primiti pogodak nego kako ga zabiti, a u velikoj mjeri zasluge za to idu portugalskim veznjacima koji su igrali sjajno i posve su zakočili Frenkieja de Jonga koji je imao jako malo prostora.

Portugal je prvu veliku i ozbiljnu priliku imao u 30. minuti kada je Jose Fonte nakon kornera pucao glavom, alio bio je to lagan posao za Jaspera Cillessena.

U drugom dijelu potpuno drugačiji nastup Nizozemske koja je napokon počela igrati. Bez obzira na to, Portugal je stigao do pogotka.

U 60. minuti akcija je krenula od Guedesa koji proigrava Bernarda Silvu, ovaj mu vraća loptu, a Guedes lijepo s vrha kaznenog prostora pogađa u kut. Cillessen je uspio samo skrenuti loptu u mrežu.

Do kraja susreta Nizozemska je pokušavala vratiti se u susret, ali i ostavljala dosta prostora što je koristio Portugal i također prijetio.

Rezultat se više nije mijenjao i Portugal je odnio pobjedu i prvi trofej.