Pon15072019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Srbija teško stradala u Ukrajini, Makedoncima presudio Piatek

Srbija teško stradala u Ukrajini, Makedoncima presudio Piatek

Odigran je niz kvalifikacijskih susreta za Europsko prvenstvo, a utakmica koja je trebala biti možda i najzanimljivija, na kraju je bila posve izvjesna s lošim ishodom za Srbiju...

Srbija je upisala svoj najteži poraz od samostalnosti, potpuno je pregažena u Lvivu gdje je Ukrajina slavila s 5:0. Ne samo da je Ukrajina visoko slavila već je i apsolutno nadigrala posve sterilnu Srbiju kod koje ništa nije funkcioniralo, a novo Realovo pojačanje Luka Jović bio apsolutno nevidljiv.

S druge strane Ukrajinci su bili sjajni i pet puta su Dmitrovića poslali po loptu u mrežu. Viktor Cigankov zabio je oba gola za vodstvo na poluvremenu 2:0, u drugom dijelu Jevhen Konopljanka također je dodao dva gola, a jedan je zabio Roman Jaremčuk.

Andrij Ševčenko zaradio je zaslužene ovacije s tribina, taktički je uništio Mladena Krstajića čija je reprezentacija bila potpuno nemoćna.

Rumunji su bili na rubu poraza u Oslu, ali su se u zadnjih 15 minuta uspjeli izvući i uzeti bod. Norveška je vodila 2:0 sve do 77. minute, ali nije izdržala i ostala je bez pobjede.

Na kraju zaslužen remi, Rumunjska nije bila ništa lošiji protivnik i golovima Claudia Keserua uzela je bod. Strijelci za Norvešku bili su Tarik Elyounoussi i Martin Odegaard.

Lagan posao imala je Švedska u Stockholmu gdje je igrala protiv Malte. Već u drugoj minuti Švedska je došla do vodstva golom Robina Quaisona i nakon što je stigla do prednosti, lakše je igrala. U drugom dijelu Claesson i Isak samo su s još dva gola zaključili priču i postavili konačnih 3:0.

Sjeverna Makedonija upisala je prvi poraz, svladala ju je u Skoplju dosad stopostotna Poljska s 1:0. Poljaci su tako i u trećem susretu sačuvali mrežu čistom, a presudio je Krzysztof Piatek koji je zabio gol početkom drugog dijela neposredno nakon ulaska u igru.

Makedonci su susret završili s igračem manje zbog drugog žutog kartona Visara Musliua u 85. minuti, Arijan Ademi ušao je u igru u 76. minuti umjesto Stefana Ristovskog.

Pobjednika nije bilo u Podgorici gdje je Crna Gora igrala protiv Kosova. Crnogorci su nastupili bez Mirka Ivanića i Filipa Stojkovića zbog pritiska iz Srbije, na klupi nije bio niti Ljubiša Tumbaković, a igralo se pred praznim tribinama.

U susretu u kojem je politika pobijedila sport Kosovo je povelo golom Milota Rashice u 24. minuti, a Crna Gora izjednačila je preko Stefana Mugoše u 69. minuti. Amir Rrahmani odigrao je cijelu utakmicu za Kosovo.

Matjaž Kek upisao je prvi poraz na klupi Slovenije. Na gostovanju u Austriji izgubio je 1:0 golom Guida Burgstallera u 74. minuti. Petar Stojanović odradio je cijelu utakmicu za goste.

Bugari nisu iskoristili odličan start u Pragu gdje su igrali protiv Walesa, poveli golom Ise već u trećoj minuti, ali Patrik Schick s dva gola donio je Česima preokret i pobjedu 2:1.

Farski Otoci mogu biti zadovoljni što su došli do pogotka protiv Španjolske, ali za više od toga nisu imali šanse. Španjolci su u Torshavnu slavili 4:1 golovima Sergija Ramosa, Jesusa Navasa, Josea Gaye i autogolom Gestssona.