Uto16072019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Wales bolji od Slovačke, Rusija lagano protiv Kazahstana

Wales bolji od Slovačke, Rusija lagano protiv Kazahstana

U ranim poslijepodnevnim satima odigrana su dva susreta, a hrvatskim navijačima zanimljiviji je bio onaj u Cardiffu gdje je Wales slavio protiv Slovačke...

Početak današnjih susreta prilično je očekivan, ako sudimo prema favoritima. Wales je slavio protiv Slovačke, Rusija je bez problema pobijedila u gostima Kazahstan. Pobjeda Walesa nad Slovačkom važna je i Hrvatskoj koja bi u slučaju današnje pobjede nad Mađarskom bila prilično usamljena na vrhu.

Susret Walesa i Slovačke nije bio tvrd i dosadnjikava kakav smo možda očekivali. Obje momčadi stvarale su dobre prilike, a jedini pogodak postigao je Daniel James već u petoj minuti susreta. Mogao je Wales do poluvremena povećati vodstvo, ali David Brooks i Gareth Bale nisu bili precizni.

U nastavku smo vidjeli puno bolju i agresivniju Slovačku, a u 61. minuti Albert Rusnak je izbio sam pred vratara, ali je prilično slabo pucao. U par navrata, Wayne Hennessey je dobro otklanjao opasnost pred svojim vratima, ali također mora se priznati kako je i s druge strane Martin Dubravka imao dosta posla. Do kraja susreta Velšani nisu uspjeli povećati vodstvo, a Slovaci doći do željenog boda.

U Astani nije bilo tako uzbudljivo kao u Cardiffu. Rusija je već u prvom dijelu postigla dva pogotka i vrlo rutinirano stigla do pobjede. Oba gola djelo su Denisa Čeriševa. Strijelac prva dva pogotka je vrlo brzo u nastavku asistirao za Artema Dzjubu, a konačnih 0:4 postavio je Abzal Bejsebekov u 62. minuti pogotkom u vlastitu mrežu.