Ispiši ovu stranicu

Sevilli pobjeda u golijadi na El Sadaru, Griezmann eurogolom spasio Atletico u Bilbau

U dva poslijepodnevna susreta 19. kola Primere vidjeli smo čak 11 golova. Sevilla je u gostima kod Osasune slavila 4:3. Athletic Bilbao i Atletico Madrid remizirali su 2:2, Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta...

U odličnoj su partiji na San Mamesu mogli uživati ljubitelji nogometa, Athletic Bilbao i Atletico Madrid podijelili su bodove u utakmici s četiri pogotka. Nije moglo početi bolje za igrače Diega Simeonea, poveo je Atletico već u trećoj minuti, Filipe Luis ubacio je s desne strane, Koke minimalno mijenja smjer lopti i zabija za vodstvo Madriđana.

Nešto je bolji u prvom dijelu bio Athletic, domaćini su zasluženo došli do izjednačenja u završnici prvog dijela, Inaki Williams na rubu je kaznenog prostora pronašao Lekuea, koji sjajno zabija pod gredu za 1:1 na poluvremenu.

Već na samom početku drugih 45 minuta Bilbao je došao do preokreta, Raul Garcia s desne je strane poslao visoku loptu u srce Atleticovog šesnaesterca, De Marcos neometan glavom zabija s ruba peterca za vodstvo Athletica.

Bod gostima osigurao je Antoine Griezmann prekrasnim pogotkom s 25 metara u 80. minuti. Bio je to peti gol Francuza u 2017. godini, čini se da je golgeterska kriza sada tek ružno sjećanje.

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta u dresu madridske momčadi, nakon blijedih prvih 45 minuta zaigrao je puno bolje u nastavku.

U ranijem terminu u sjajnoj utakmici na El Sadaru Sevilla je slavila 4:3 protiv Osasune. Na razrovanom travnjaku gosti su se poprilično mučili, no u konačnici su uspjeli preokrenuti rezultat i upisati važna tri boda u lovu na naslov prvaka.

Povela je Osasuna u 15. minuti, s desne je strane iz mrtvog kuta Torres zavrnuo loptu u sredinu, na noge Sergija Leona, koji šalje loptu u mrežu gostiju. Na odmor se ipak otišlo s neriješenim rezultatom, dvije minute prije isteka regularnog vremena u prvom dijelu Iborra je zabio za 1:1. Prvo je prekrasnim volejem s 20-ak metara pogodio vratnicu, lopta se odbila do Jovetića, Crnogorac je vraća do Iborre, ovog puta Iborra ne griješi. Jovetić je u tri susreta otkako je stigao u Sevillu sudjelovao kod tri gola, dvaput je zabio Realu, jednom u Kupu, jednom u Primeri, a danas je upisao i prvu asistenciju.

Osasuna je ponovno povela u nastavku susreta, ponovno je Iborra bio strijelac, ali u vlastitu mrežu, mora se priznati da je postigao vrlo atraktivan autogol. Da ne bude obilježen kao tragičar susreta pobrinuo se samo dvije minute kasnije, u 65. ponovno vraća Sevillu u egal, glavom zabija za 2:2.

U ludoj završnici u posljednjih desetak minuta pala su još tri gola. Vazquez je nakon ubačaja Sarabije iz kornera doveo Sevillu prvi put u vodstvo, da bi Sarabia u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu gostiju. Niti tu nije bio kraj pogocima, u idućem napadu sin poznatog nogometaša Mehe Kodre zabija prvi gol karijere u Primeri, glavom smanjuje na konačnih 4:3.