Ispiši ovu stranicu

Kad ne ide Ronaldu tu je Sergio Ramos

Nogometaši Real Madrida uz puno su poteškoća došli do pobjede na Santiago Bernabeuu protiv Malage. Slavio je kraljevski klub 2:1 i tako se vratio na pobjedničke staze nakon dva poraza. Junak domaćina bio je Sergio Ramos...

Mini-kriza Real Madrida nastavila se i na Santiago Bernabeuu u sklopu 19. kola Primere. Iako je domaćin uraganski krenuo u susret i već na poluvremenu došao do, činilo se, nedostižnog vodstva, uporna Malaga umalo se vratila u susret. Pomogla je i nepreciznost Realovih igrača, predvođenih neinspiriranim Cristianom Ronaldom.

Kad već nije išlo Realovim napadačima išlo je Sergiju Ramosu. Doduše, ovog puta nije čekao završnicu susreta, pitanje pobjednika riješio je dvama golovima već u prvom poluvremenu.

Prvu od mnogobrojnih prilika na današnjem susretu Ronaldo je imao već u 12. minuti. Bio je to prvi ogled Portugalca i Malaginog vratara Kamenog, kao i u ostalim dvobojima Kameni je izašao kao pobjednik. Mogla je i Malaga do gola, igrala se 16. minuta kada je Chory Castro pogodio vratnicu.

Poveo je ipak Real u završnici prvog dijela, korner je s desne strane izveo Toni Kroos, Sergio Ramos snažnim udarcem glavom s desetak metara šalje loptu u mrežu Malage. Isti je tandem povećao vodstvo domaćih na 2:0 u 43. minuti. Ovog je puta Kroos ubacio s lijeve strane, Ramos uklizava na drugoj vratnici i zabija svoj drugi gol.

Opasno je Real živio oko 60. minute, prvo je Juan Carlos provozao trojicu Realovih igrača na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, dobro pucao, ali njegov pokušaj brani Keylor Navas, lopta se odbila do Juanpija koji smanjuje vodstvo Reala na 2:1. Već dvije minute kasnije sjajni Juan Carlos ponovno se prošetao kroz Realovu obranu, no ponovno njegov vrlo dobar pokušaj brani Navas.

Otvorena igra Malage ostavljala je puno prostora za Real, ali festival Ronaldovih promašaja i obrana Kamenog nastavio se i u završnici susreta, imao je najbolji igrač svijeta u 2016. godini tri odlične prilike, dvaput ga je zaustavio Kamerunac, jednom vratnica.

Luka Modrić odigrao je 77 minuta za domaću momčad, umjesto njega u igru je ušao Mateo Kovačić.