Ispiši ovu stranicu

Visoke pobjede Lyona i St. Etiennea, oproštaj za Nicu, Santini strijelac za Caen

Francuzi su nastavili s odigravanjem susreta 1/32 finala Kupa, a od momčadi koje dobro guraju u prvenstvu, dalje nije prošla Nica koja je eliminirana od Lorienta....

Bordeaux je teškom mukom stigao do prolaza pobjedom protiv Clermonta 1:0. U susretu s malo prilika pobjedu gostima donio je Malcom na asistenciju Gaetana Labordea, bivšeg igrača Clermonta koji je ujedno bio i najopasniji igrač u gostujućim redovima.

Prvoligaš Metz nije uspio proći protiv Lensa, upisao je gostujući poraz 2:0. U ovaj susret gosti su ušli s dosta šarenim sastavom i to im se na kraju osvetilo, Lens je dominirao i zasluženo odnio pobjedu golovima Benjamina Bourigeauda i Cristiana Lopeza.

Nakon što je eliminirana i iz Francuskog kupa, Nica se može u potpunosti koncentrirati na borbu za naslov prvaka Francuske. U Kupu je poražena od posljednjeplasirane momčadi Ligue 1 Lorienta koji je slavio s 2:1 nakon što je Nica vodila golom Plea. Bivši napadač Arsenala Jeremie Aliadiere poravnao je 20 minuta prije kraja, a pet minuta kasnije Alžirac Walid Mesloub donio je potpuni preokret domaćinu.

Ivan Santini potvrdio je pobjedu Caena i prolaz protiv niželigaša Sainte-Genevievea. Osjetni favorit slavio je s 3:0, a Santini je bio strijelac trećeg pogotka iz kaznenog udarca u 58. minuti. Prva dva gola za goste je postigao Ronny Rodelin.

Marseille je potvrdio kako se diže pod vodstvom Rudija Garcije i svladao je u produžecima Toulouse s 2:1. Oba pogotka postigao je krilni igrač Remy Cabella dok je produžetke za domaćina izborio Jimmy Durmaz.

Odličan nastup upisao je Lyon koji je pregazio Montpellier s 5:0. Već nakon prvih deset minuta gosti su bili u velikim problemima, zaostajali su 2:0 nakon golova Lacazettea i Diakhabyja da bi u nastavku susreta doživjeli katastrofu. Raspoloženi domaćin postigao je još tri gola i nastavio je s dobrim nastupima s kraja prošle godine.

Francuski kup, 1/32 finala:

Auxerre - Troyes 4:2 produžeci (Gaetan Courtet 5., 120., Florian Aye 87., Romain Montiel 112. / Benjamin Nivet 8., 51.)

Clermont - Bordeaux 0:1 (Malcom 87.)

Lens - Metz 2:0 (Benjamin Bourigeaud 63., Cristian Lopez 90.)

Lorient - Nice 2:1 (Jeremie Aliadiere 70., Walid Mesloub 75. / Alessane Plea 43.)

Sainte-Genevieve - Caen 0:3 (Ronny Rodelin 25., 45., Ivan Santini 58.)

Toulouse - Marseille 1:2 produžeci (Jimmy Durmaz 57. / Remy Cabella 48., 107.)

Biarritz - Rennes 0:6 (Xan Ugartemendia autogol 26., Wesley Said 31., Adama Diakhaby 33., Joris Gnagnon 40., Mahamoudou Habibou 69., Edson Mexer 74.)

Chateauroux - Pau 4:1 (Oumare Tounkara 52., Clement Depres 55., 67., 74. / Lilian Laplace-Palette 42.)

Granville - Angers 1:2 (Florian Jegu 9. / Jonathan Bamba 24., Dickson Nwakaeme 61.)

IC Croix - St. Etienne 1:4 (Yero Dia 43. / Romain Hamouma 25., Jordan Veretout 55., Alexander Soderlund 75., Hamidou Keyta 94.)

Lyon - Montpellier 5:0 (Alexandre Lacazette 4., Mouctar Diakhaby 9., Babil Fekir 42., Maxime Cornet 71., 74.)