Ispiši ovu stranicu

Ibrahimović u završnici susreta s Liverpoolom donio bod Unitedu

Toliko očekivani susret Uniteda i Liverpoola bio je sukladan nadanjima, možda ne u prvom dijelu, ali zato u nastavku apsolutno.

Imali su Redsi od 27. minute prednost nakon kaznenog udarca, ali u drugom dijelu nisu izdržali oluju Crvenih vragova, na kraju je susret završio rezultatom 1:1...

Dugo je trajalo početno ispitivanje snaga na Old Traffordu, u prvih 15 minuta teško je bilo pronaći nešto vrijedno spomena, možda tek lošu glumu Martiala koji je u kaznenom prostoru bez kontakta s Dejanom Lovrenom pao kao pokošen.

Prvi koji su prekinuli apatiju bili su domaći, a najzaslužniji za Ibrahimovićevu priliku bio je Lovren, vratio je naš reprezentativac opasno kratku loptu za svog vratara, no Mignolet je bio dovoljno priseban i brz da dođe do lopte prije Šveđanina. I kad se činilo da su Crveni vragovi pronašli igru, šok.

Igrala se 26. minuta, nakon kornera Paul Pogba bio je u skoku s Lovrenom, ali umjesto glavom loptu je pokupio rukom i nije bilo nikakve dvojbe za Michaela Olivera, jedanaesterac. Loptu je na bijelu točku postavio James Milner, De Gea je pogodio stranu, ali Milnerov udarac bio je previše snažan i precizan za vodstvo gostiju.

Priliku za poravnanje domaći su imali u 33. minuti kada je iz slobodnog udarca pokušao Ibrahimović. Sjajno je naciljao donji lijevi kut, ali Mignolet još ljepšom paradom skida njegov udarac. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, na odmor su Redsi otišli s minimalnom prednošću.

Očito je Jose Mourinho održao "težak" monolog u svlačionici jer u nastavku je na terenu bio neki drugi United, prepun htijenja, agresije i željan da što prije anulira prednost gostiju. Zagospodarili su domaći loptom i terenom i bili konstantna prijetnja Mignoletu koji je s nekoliko velikih intervencija držao svoju momčad na životu.

Kako je vrijeme prolazilo bilo je sve jasnije da gosti neće moći izdržati cijelo poluvrijeme netaknute mreže, a što se na kraju pokazalo točnim u 83. minuti. Wayne Rooney je ubacio za Fellainija koji glavom pogađa stativu. Odbijanac je pokupio Valencia i pronašao glavu Ibrahimovića koji uz pomoć grede konačno uspijeva zatresti mrežu.

Apsolutno zasluženo izjednačenje. Iako Liverpool nije bio bez prilika u drugom dijelu previše vremena proveli su u defenzivi, a to je smrtna presuda za svaku momčad na Old Traffordu. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i završilo je podjelom bodova, rezultatom koji je izmamio osmijeh na lice igračima i navijačima Chelseaja.

Dejan Lovren odigrao je cijeli susret, imao je u svom nastupu nekoliko loših reakcija, ali u globalu bio je to solidan nastup našeg reprezentativca.

"Osvojili smo jedan bod, ali nismo pružili ono što znamo i možemo. Bila je ovo teška borba, bili smo u zaostatku 1:0 i cijelo vrijeme smo ganjali izjednačenje. U prvom poluvremenu Liverpool je jako pritiskao i to je uzrokovalo dosta pogrešaka u našoj gradnji napada. U drugom poluvremenu to smo promijenili, bili smo više direktni i na kraju se to pokazalo korisnim. Želja nam je pobijediti u svakom susretu, ali ni neriješeno u ovakvom susretu nije loše", dao je svoje viđenje susreta strijelac izjednačujućeg pogotka, Zlatan Ibrahimović.

"Ne mislim da je susret imao neku preveliku kvalitetu, ali bio je ovo susret prepun intenziteta, emocija i agresije, borili smo se do posljednje sekunde. Mi smo bili ti koji su napadali, a Liverpool se branio, zanima me hoće li kritičari biti realni. Uživao sam u susretu, ali iskreno nisam zadovoljan iz razloga što nismo osvojili tri boda", za BBC Sport izjavio je nakon susreta Jose Mourinho.