Uto24112020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Reprezentacije Zmajevi su u 90. minuti mogli šokirati Talijane u Firenci! Bešić promašio zicer za slavlje BiH

Zmajevi su u 90. minuti mogli šokirati Talijane u Firenci! Bešić promašio zicer za slavlje BiH

Susret je završen rezultatom 1:1. Nizozemci dobili Poljake koji ipak ne mogu bez Lewandowskog.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 1. kolu Lige nacija zaustavila pobjednički niz Talijana remijem 1:1. Mancinijev niz stao je tako na 11 pobjeda.

Dušan Bajević upisao je debi na mjestu izbornika Zmajeva u svojoj 72. godini života. Legenda Veleža iz Mostara i jedan od najboljih napadača s prostora Jugoslavije iz 70-ih, zamijenio je Roberta Prosinečkog prošle godine na mjestu izbornika, ali je na službenu utakmicu čekao sve do sinoć. Može biti vrlo zadovoljan jer je reprezentacija BiH povela, ali i nakon izjednačenja sjajno konkurirala Azzurrima. Možemo slobodno reći, igrala rame uz rame.

Bosna i Hercegovina je morala igrati bez Miralema Pjanića, novog igrača Barcelone, koji je pozitivan na virus Covid-19. Nedostajalo je još nekoliko igrača, između ostalih i Rade Krunić, no tako je bilo i s druge strane gdje talijanski izbornik Roberto Mancini nije mogao računati na Verrattija, Romagnolija, Bernardeschija i Tonalija.

Prvo je poluvrijeme, u odnosu na drugo, bilo za zaborav za obje strane. Talijani unatoč kontroli igre nisu uspjeli kreirati ništa ozbiljnije, dok je Bosna i Hercegovina imala tek jedan udarac u prvom dijelu, Edin Višća je poslao loptu preko vrata iz obećavajuće pozicije.
U nastavku međutim druga priča i prvi su zaprijetili Zmajevi. Bivši igrač Dinama, Armin Hodžić, pogodio je stativu nakon što je lijepo prevario Donnarummu i tu se utakmica rasplamsala. Samo dvije minute poslije Insigne odgovara sa svojom stativom na drugoj strani terena, a onda u 57. minuti Edin Džeko, kojem su Talijani naravno dobro poznati, zabija za vodstvo gostiju. Našao se u potpunosti sam pred vratima Donnarumme kada mu je Šunjić spustio nakon kornera i pospremio loptu u mrežu.

image

Deset minuta poslije Talijani ipak izjednačuju i to na dosta nesretan način po Zmajeve. Sensi je gađao nakon povratne lopte Insignea, Šunjić ušao u blok, a odbijena lopta skrenula u praznu stranu vrata. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Mancini je pokušavao uvođenjem Immobilea, kasnije i Keana doći do pobjede, no gosti su uspjeli zaustaviti pobjednički niz Talijana. Mogli su čak i do pobjede, no Bešić je u 90. minuti promašio vrlo izglednu situaciju i poslao loptu pored vrata. Amer Gojak odigrao je cijeli susret za BiH.

U drugoj utakmici ove skupine 1 u Ligi A, u kojoj se nalazi Bosna i Hercegovina, sastali su se Nizozemci i Poljaci. Oranje je slavio 1:0 unatoč nedavnom neočekivanom odlasku izbornika Ronalda Koemana. Privremeno ih vodi bivši Koemanov pomoćnik, Dwight Lodeweges, a njegova je Nizozemska u potpunosti kontrolirala utakmicu protiv Poljske.

Gosti međutim, mora se reći, nisu imali Roberta Lewandowskoga na raspolaganju, koji je na produženom odmoru jer je igrao završnicu Lige prvaka. Jedini strijelac bio je Bergwijn, koji je završio lijepu akciju Nizozemske u 61. minuti, a kreatori su bili Frenkie de Jong i Atalantin Hans Hateboer.

Sjajni Dortmundov 20-godišnjak Erling Haaland upisao je svoj prvi pogodak za seniorsku reprezentaciju Norveške u porazu od Austrije. Izgubili su Norvežani 1:2, a Haaland je zabio utješni pogodak u drugom dijelu. Do svog debitantskog pogotka došao je u trećem nastupu za reprezentaciju. Češka je u susjedskom derbiju svladala Slovačku 3:1, dok se Sjeverna Irska spasila poraza u Rumunjskoj zabivši za 1:1 s igračem manje na terenu. Istih 1:1 bilo je u ogledu Škotske i Izraela.

Albanija je slavila 2:0 u Bjelorusiji, a prvi gol je u 23. minuti postigao negdašnji napadač Splita Sokol Cikaleshi.