Sub20102018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH U Premijer ligi BiH ostala je još samo jedna nepoznanica

Široki uz dosta muke slomio Krupu

Široki je u posljednjoj utakmici 13. kola Premijer lige BiH savladao Krupu na Pecari rezultatom 2:0.

Širokobriježani su u ovaj meč ušli kao veliki favoriti. Ipak, i u ovom meču je bilo očito kako tim Goce Sedloskog ima dosta problema u realizaciji i uz dosta muke na kraju je domaći tim ipak slavio pobjedu.

Prvo poluvrijeme donosi nekoliko šansi za Široki. Imali su kontrolu lopte i utakmice, ali završnog udarca nije bilo i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Uvodne minute nastavka donijele su ofanzivu domaćeg tima. Ipak, redali su se promašaji pred golom Krupe, no Široki je ipak uspio da slomi otpor neugodnih gostiju.

Do vodstva je domaći tim stigao u 65. minuti. Dosuđen je penal, a siguran izvođač je Dejan Čabraja za prednost od 1:0.

Nastavio je domaći tim sa napadima i nakon vodećeg gola, a u 75. minuti su uspjeli da riješe ovaj meč. Stipe Jurić je uposlio Matea Marića koji pogađa za 2:0.

Ovo je bio i konačan rezultat ovog meča i Široki je došao do zaslužena tri boda.