Uto22052018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Bordo tim ubjedljiv protiv Slavije, na Koševu se vratila nada za titulu

Široki savladao Željezničar, ovacije za legende Premijer lige

Široki je u 9. kolu Lige za prvaka ugostio na Pecari Željezničar i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 3:1.

iroki je ofanzivno krenuo u meč, a do vodstva su mogli doći već u osmoj minuti. Odličnu akciju je pokušao završiti Matić, ali Kjosevski sa gol-linije izbacuje loptu.

Ipak, tri minute kasnije Široki je poveo. Lošu reakciju golmana gostiju nakon kornera Bernardo Matić ovog puta koristi i dovodi domaće u prednost od 1:0.

Do drugo gola Široki dolazi u 28. minuti. Ćorluka je dobro centrirao pored uspavanog Mehremića, Luka Menalo se iskrao pored Hadžića i glavom pogađa za 2:0.

Samo tri minute kasnije Željo se vraća u meč. Zakarić dobro ubacuje u kazneni prostor iz slobodnjaka, a mrežu domaćih za 2:1 pogađa Sinan Ramović.

Mogli su Plavi sa Grbavice zabiti još jedan gol u finišu prvog dijela. Asim Zec je pokušao iznenaditi Zlomislića, ali pogađa prečku i na odmor se odlazi rezultatom 2:1 za Široki.

Nastavak meča nije ponudio mnogo. U 72. minuti se od fudbala oprostio legendarni Wagner, a samo dvije minute kasnije Marić pogađa za 3:1.

Do kraja meča još po jedna velika šansa na obje strane. Prvo Ivanković pogađa stativu gostiju, da bi uzvratio Ubiparip čiji udarac izbacuju domaći sa gol-linije.

Oprostio se potom od dresa Širokog i Jure Ivanković, do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 3:1.