Sri12122018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Ko će umjesto Borca u Premijer ligu Bosne i Hercegovine?

Kiks Plemića u lošem trenutku: Radnik otkinuo bodove Zrinjskom

Fudbaleri Zrinjskog i Radnika odigrali su u Mostaru odličan meč u okviru 23. kola Premijer lige BiH, koji je okončan rezultatom 1:1.

Baš kao što je Mladen Žižović najavio prije utakmice, fudbaleri Radnika danas u Mostar nisu došli da se brane, a to su pokazali od samog starta susreta. Radnik je igrao dosta visok presing i odličan je bio u tranziciji lopte, a poslije jedne dobre akcije stigao je do vodstva u 9. minuti. Sjajni Velibor Đurić je još jednom potvrdio kakva je klasa, trzajem pored Frane Čirjaka na ivici šesnaesterca koji je fudbalera Zrinjskog izbacio iz ravnoteže, a potom i udarcem neuhvatljivim za golmana Kenana Pirića.

Nije to bila jedina šansa za goste, koji su već u 15. minuti imali priliku preko Demira Pece, a nedugo potom i preko Dine Beširovića nakon udarca iz slobodnog udarca. Zrinjski se ipak u međuvremenu razbudio te je stvorio nekoliko dobrih šansi za poravnanje. Najbliži golu su bili Nemanja Bilbija, Toni Jović i Šime Gržan, čije je udarce nakon odličnih akcija u 1 na 1 situacijama zaustavljao Mladen Lučić.

Radnik se već u finišu prvog dijela povukao i dozvolio Zrinjskom da preuzme kontrolu utakmice, a od početka drugog dijela je to bilo još evidentnije, te je mostarski tim sve više stezao obruč oko gola Radnika. U 55. minuti, odbrana gostiju je popustila. Dugu loptu Nemanja Bilbija je glavom spustio do natrčalog Miloša Filipovića, koji bez problema pogađa mrežu Radnika.

Iako se očekivalo nakon pogotka za poravnanje Zrinjskog da domaći tim u potpunosti slomi otpor Radnika, desilo se suprotno. Naime, izabranici Blaža Sliškovića su suočeni sa snažnim pritiskom ekipe Radnika imali dosta problema da kreiraju dobre napade, te je gostujući tim preko Irfana Hadžića i Nenada Srećkovića u dva navrata zamalo došao do novog vodstva.

S druge strane, Zrinjski je napadao i djelovao na momente opasno, ali do pravih šansi je teško dolazio. Najbliže golu je bio Miloš Filipović, čiji je udarac iz slobodnog udarca sjajnom intervencijom zaustavio Mladen Lučić.

Na drugoj strani, Radnik je "živnuo" nakon ulaska Ševke Okića u igru, a u 85. minuti je iz ogromne gužve gostujući tim umalo stigao do pogotka za novo vodstvo. Mrežu svog tima spasio je Kenan Pirić.

Do kraja susreta nije bilo promjena, pa je Radnik odnio vrijedan i zaslužen bod iz Mostara.