Pon24092018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Sloboda opet bolja od Širokog, Krpić junak Tuzlaka

Široki dugo vodio, ali na kraju ispustio dva boda protiv Krupe

Golom u finišu susreta u Širokom Brijegu, Krupa je izborila bod sa teškog gostovanja. Završeno je rezultatom 1:1.

Nakon poraza od Radnika u duelu pretposljednjeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, hercegovački tim se vratio na pobjedničke staze rutinskom pobjedom protiv Krupe.

Domaći su bili bolji dosta na otvaranju, a to se isplatilo u 17. minuti kada je Luka Menalo pogodio. Novi fudbaler Dinama je pogodio nakon dobrog ubačaja Josipa Ćorića.

U nastavku prvog dijela nije bilo mnogo uzbuđenja, pa se rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Drugi dio igre mnogo bolje otvara Krupa koja je pokazala da nije došla da se brani u ovaj hercegovački grad. Naprotiv, gosti su pokušali u nekoliko navrata da ugroze Bandića, ali to nisu iskoristili. Ipak, gosti su postigli gol minut prije kraja susreta i tako osvojili veliki bod.

ŠIROKI BRIJEG – KRUPA 1:1 (Menalo 17’ / Milanović 89’)

Stadion: Pecara (Široki Brijeg). Gledalaca: 700. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: /.

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Kvesić, Barišić, Ćorić, Baraban (od 46. minute Zlomislić), Ćorluka, Menalo (od 68. minute Bagarić), Ćorić, Lončar, Begonja i Perković (od 68. minute Kožul).

KRUPA: Kutić, Galešić (od 62. minute Balabanović), Maksimović, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Milanović, Fajić (od 82. minute Šamara) i Marjanović (od 57. minute Banović).