Sri20062018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Najava posljednjeg kola Premijer lige BiH

Borac i Zrinjski remizirali po nevjerovatno teškom terenu u Banjoj Luci

Po veoma teškom terenu fudbaleri Borca i Zrinjskog remizirali su u Banjoj Luci rezultatom 1:1.

Ono što se moglo naslutiti, da će teren biti u katastrofalnom stanju, i dogodilo se, pa su fudbaleri Borca i Zrinjskog imali ogromne probleme na Gradskom stadionu.

Zrinjski je na otvaranju preuzeo blagu inicijativu, ali velikih prilika nije bilo. Najveću priliku u prvom dijelu utakmice imao je Veselinović za Borac, ali je njegov udarac spasio golman gostiju. Nakon toga domaći su tražili i penal, ali je Vladimir Bjelica odmahnuo rukom.

Do kraja prvog dijela nije bilo više uzbuđenja, a u nastavku su se problemi sa lošim terenom konstantno povećavali, tako da je i konkretne igre na terenu bilo sve manje.

Izdvojila su se dva pokušaja domaćih sa distance, ali bez problema za Plemiće iz Mostara. U finišu prava ludnica. Petar Kunić je doveo domaće u vodstvo minut prije isteka regularnog dijela, ali je onda Pero Stojkić poravnao minut kasnije.

BORAC – ZRINJSKI 1:1 (Kunić 89’, Stojkić 90’)

Stadion: Gradski stadion (Banja Luka). Gledalaca: . Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: .

BORAC: Savatović, Bunić, Lučić, Ojdanić, Karić, Kunić, Radulović, Žeravica, Danilović, Janičić i Veselinović.

ZRINJSKI: Trifković, Galić, Barišić, Handžić, Pezer, Stojkić, Todorović, Hairlahović, Jakovljević, Filipović i Bilbija.