Pon24092018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Minimalna pobjeda Mladosti protiv Viteza

Radniku bod u Vitezu i plasman u Ligu za prvaka

Radnik je remizirao rezultatom 0:0 sa Vitezom u gostima u utakmici 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako je osigurao plasman u Ligu za prvaka, iako im bod nije trebao s obzirom da Mladost nije savladala GOŠK.

Ilić je zaprijetio Radniku na početku utakmice, a na drugoj strani uzvratio je Vasić. U nastavku oba tima imala su još po jednu šansu, Gilišić na jednoj, a Babić na drugoj strani. Glišić je pokušao i u 16. minuti kada je odbranio Tirić.

Tim iz Bijeljine imao je sjajnu šansu u 31. minuti, ali je Tirić zaustavio udarac Srećkovića. Do kraja prvog dijela bilo je mirno i nije bilo promjene rezultata. Na početku drugog poluvremena dobar udarac Babića otišao je preko gola.

Ilić je u 50. minuti pokušao atraktivno, no nije bilo promjene. Nije bilo mnogo velikih šansi u drugom dijelu, a u 82. minuti nakon udarca Babića lopta je okrznula prečku gola Radnika.

VITEZ – RADNIK 0:0

Stadion: Gradski stadion (Vitez). Gledalaca: . Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: .

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Jevtić, Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac i Ilić.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširović, Vasić, Srećković, Mekić, Peco, Glišić i Đurić.