Uto12122017

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Boro Elčić: Zrinjski teško oštećen protiv Željezničara

Veliki derbi bez pobjednika: Željo - Sarajevo 0:0!

Veliki derbi između Željezničara i Sarajeva na Grbavici nije donio pobjednika, ali ni golove. Meč je završen rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme velikog derbija donijelo je zaista dobar meč za naše prilike. Šansom su utakmicu otvorili gosti, ali je udarac Ahmetovića odbranio Kjosevski.

Potom je Željo preuzeo terensku inicijativu. Dominirali su domaći igrači većim dijelom prvog poluvremena, a u tim trencima je nekoliko dobrih šansi imao Ivan Lendrić.

Međutim, golman Bojan Pavlović, te odbrana Bordo tima su zaustavili napadača Plavih koji nije uspio stići do gola usprkos činjenici da su pojedine situacije mirisale na gol.

Sarajevo je na drugoj strani prijetilo preko Duljevića. Njegov udarac je prvo odbranio Kjosevski, da bi drugi šut kapitena tima s Koševa golman domaćih kratko odbio do Hebibovića. Iako je fudbaler Sarajeva bio sam pred golom, nije uspio da pogodi protivničku mrežu i propala je velika šansa za goste.

Na odmor se otišlo bez golova, da bi Sarajevo u nastavku preuzelo kontrolu nad utakmicom. Imali su nekoliko opasnih napada, no do gola nisu mogli.

Željo je zato imao veliku šansu u 59. minuti. Nakon kornera pokušao je Miroslav Stevanović, ali je Bojan Pavlović sjajno odbranio njegov udarac.

Potom se igra umirila da bi u 77. minuti Željo ostao sa igračem manje. Semir Kerla je dobio dva žuta kartona u dvije minute i morao je van terena.

Elvis Sarić je potom iz slobodnog udarca šutirao, Kjosesvki je odbranio njegov šut. Nastavljen je potom pritisak Sarajeva. Imao je Bordo tim nekoliko opasnih situacija pred golom Želje, prijetio je najviše Hebibović, no do gola izabranici Mehmeda Janjoša nisu mogli.

Ostalo je do kraja 0:0, te su bodovi u velikom derbiju podijeljeni.