Ned04122022

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Dino Ćorić pogodio za važnu pobjedu Širokog

Golijada za kraj godine: Petarda Slobode u derbiju začelja protiv Igmana

Sjajnu utakmicu su u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Banovićima odigrale ekipe Slobode i Igmana iz Konjica.

Pobjedu i to ubjedljivu od 4:1 ostvarila je ekipa Slobode i tako na najbolji mogući način završila ovu kalendarsku godinu.

Prvu šansu na utakmici imao je Jakupović za Igman, ali je golman Slobode Bukvić sjajno odbranio njegov udarac.

Sloboda u prvih pola sata nije stvorila ozbiljniju priliku, dok je Igman u 19. minut prijetio preko Ramića, ali ostalo je 0:0.

Prvu veliku priliku Sloboda je imala u 36. minuti kada je Mehmedovič ubacio, a Bekić nije uspio postići gol iz sjajne situacije.

Samo dvije minute kasnije Vranješ je uposlio Husejinovića koji postiže lijep gol za vodstvo Slobode, te se sa minimalnim vodstvom Slobode otišlo na odmor.

Odmah na startu drugog poluvremena Tuzlaci dolaze do 2:0. Igrala se 47. minuta, Husejinović je centrirao, a Osmanković pogodio za 2:0.

Već u 50. minuti viđen je i treći gol domaće ekipe. Husejinović je i ovaj put centrirao, a Dupovac je postigao autogol.

U 54. minuti dosuđen je penal za Slobodu nakon sjajnog prodora Vranješa, a gol je postigao Mehmedović sa bijele tačke.

Igman je u 72. minuti uspio smanjiti na 4:1. Čubara je pogodio nakon centaršuta Kašiča. Osam minuta kasnije dosuđen je penal za goste iz Konjica.

Jedanaesterac je izveo Ramić, ali Bukvić brani njegov šut, a zatim i odbijenu loptu, te je fenomenalno spasio svoj gol.

Do kraja utakmice viđen je i peti gol, a postigao ga je Komazec u sudijskoj nadoknadi utakmice, te je tako samo pobjedu svoje ekipe napravio još uvjerljivijom.

Tuzlaci će tako nakon ove utakmice na pauzu sa 11 mjesta, a imaju devetnaest osvojenih bodova, što je dva manje od Leotara koji je u sigurnoj zoni.

Igman se nalazi na posljednjem mjestu sa 17 osvojenih bodova i sigurno je da ćemo gledati veliku borbu za opstanak naredne godine.

Izvor: (sportsport.ba)