Pet07102022

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Derbi se igra sutra od 13 sati

Pet golova, dva crvena kartona i nekoliko prelijepih golova u pobjedi Igmana protiv Tuzla Cityja Foto: Facebook / FK Igman Konjic

Zaostalu utakmicu treće kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrale su ekipe Igmana iz Konjica i Tuzla Cityja.

U dosta izjednačenom meču pobjedu je ostvarila ekipa Igmana koja je sa 3:2 ostvarila pobjedu protiv Tuzla Cityja.

Nije se ekipa Igmana branila na ovom susretu, nego je od prvog minuta ravnopravno parirala Tuzlacima i stvarala šanse.

Nakon 22. minute igre viđen je prvi gol na utakmici. Strijelac zaista fenomenalnog gola bio je Duraković, te je doveo svoj klub u vodstvo.

Ipak, vodstvo domaćih nije trajalo dugo. Igrala se 26. minuta kada je na asistenciju Smajlagića Pantelić savladao domaćeg golmana i vratio stvari na početak.

Nakon toga Tuzla City je preuzela terensku inicijativu sve do 39. minute kada direktan crveni karton dobija Damir Mehidić.

Pokušao je Igman doći do novog vodstva do kraja poluvremena, ali se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu.

U drugom poluvremenu otvorena igra sa obje strane. Nije se ekipa Tuzla Cityja previše povukla iako je imala igrača manje.

Tuzla City nije mogla do novog gola, ali zato jeste Igman koji je u 73. minuti ponovo došao do vodstva.

Iskoristila je domaća ekipa igrača više, a strijelac drugog gola bio je Mirsad Ramić koji je loptu posrpremio u mrežu Tuzla Cityja.

Ni Igman nije utakmicu završio sa 11 igrača. Razlog je taj što je u 78 minuti utakmice Alagić dobio crveni karton.

Crveni karton kao da je dao krila ekipi Tuzla Cityja koja već u 81. minuti postiže gol za novo poravnanje.

Asistenciju je upisao Mišić, a efektan pogodak postigao je Smajlagić. Ali ni to nije bio konačan rezultat.

Samo minut kasnije novi gol. Ponovo je Igman došao do vodstva. Prelijep gol postigao je Bodul, a asistent je bio Jakupović.

Poslijednja izmjena dana Srijeda, 14 Rujan 2022 17:58