Pon23112020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH

Jovo Lukić odveo FK Borac do pobjede u Doboj Kaknju

Borac je u 12. kolu Premijer lige savladao na gostovanju u Doboj Kaknju ekipu Mladosti rezultatom 2:0.

Mladost je bila konkretniji tim na startu meča. Već u petoj minuti Nedim Hadžić bježi odbrani Borca, zaobišao je golmana Pavlovića, ali iz teške pozicije nije uspio da postigne pogodak.

Isti igrač i u 20. minuti propušta zicer. Nakon oštrog centaršuta sa desne strane Hadžić sa pet-šest metara šutira, Pavlović fantastično brani.

Borac se probudio nakon ove šanse. Imali su posjed lopte, prijetili su preko Georgijeva, ali slabo je to bilo za Bukvića i promjene rezultata nije bilo. Do kraja prvog poluvremena ništa naročito se nije dešavalo u Doboj Kaknju i na odmor se otišlo bez golova.

Na otvaranju drugog poluvremena Borac je poveo. Ziljkić sjajno ubacuje sa lijeve strane, a Jovo Lukić majstorski prsima zabija u 49. minuti za 0:1.

Nastavio je Borac sa napadima na gol domaćeg tima. Novajlija Meleg je imao zicer u 60. minuti Bukvić mu je odbranio, ali dvije minute kasnije ni golman domaćih nije mogao ništa. Ziljkić je šutirao, Bukvić odbranio, no na pravom mjestu je ponovo Lukić koji zabija za 0:2.

Do kraja utakmice smo vidjeli još nekoliko pokušaja na obje strane. Međutim, promjene rezultata nije bilo i ostalo je 0:2 za Borac.

Mladost - Borac 0:2

FK Mladost: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Nikolić, Begić.

FK Borac: Pavlović, Radulović, Jovanović, Ziljkić, Ćosić, Brtan, Lukić, Milojević, Borovčanin, Georgiev, Zakarić.